Kommari Suhoi ihmettelee, että Siika-Aho on pystynyt olemaan kalliilla matkalla Pohjois-Koreassa,kuka rahoitti matkan,hotellin,ruuat ym,olisiko set Aurinkoinen, vai ihan itsellä on varaa loikoilla 1 kk k.o matkalla,koska tiedustelin matkan hintaa kaikkinen kuluineen Pohjois-Korean valtioon, että siinä on hotellikin 1 kk,niin en olisi saanut 1000 eurollakaan k.o pakettimatkaa,johon tulevat tulkin kulut, viisumikulut, valokuvat,passikulut,syöminen,vaatetus ym,että ei taida tämä jucshe aatteen mies kuulua Pohjois-Korean köyhälistöön, vaikka kuuluu Suomessa näihin kommunistisiin puolueisiin,olen lukenut eräitä artikkeleita, että en tiedä mikä Suomessa on se taho muu kuin KTP,STP puolueena,sekä Marxilainen työväenliitto,EN usko että seuraava matkakin jonka jucshe aatteen kannattajat lähtevät pääsihteeri Pjin PJONGIA TAPAAMAAN, millään pikkurahalla.
Ei puhettakaan, että pienellä työttömyyskorvauksella sinne lennetään ja eletään Auringossa!
Olen saanut käsityksen k.o Jucshe aatteen toiminnasta, että rahalla pääsee ja köyhät jäävät siltä lennolta! kommari suhoi
Ei puhettakaan, että pienellä työttömyyskorvauksella sinne lennetään ja eletään Auringossa!
Olen saanut käsityksen k.o Jucshe aatteen toiminnasta, että rahalla pääsee ja köyhät jäävät siltä lennolta! kommari suhoi
Vastaukset 1
Vanhimmat
kyllä siika-aholla on varaa mällätä, sen palkan makssa oikeusministeriö. Ja Pekka Tiainen on työministeriön neuvotteleva virkamies.
Toisaalta, eiköhän se Kim Il suuri maksele siika-ahonkin matkat.