Tästä,enkä ole jälkiviisas,näin Ahokin aloitti.Tuet pois pienituloisilta ja rahat yrityksille ja viljelijöille.Palkansaajat vero-ja korkokurimukseen.
ALKU ON JUURI KUTEN SILOIN ENNEN kun Aho ja Viinanen mestaroi,voi meitä mitä jää muistoksi näistä neljästä vuodesta,kaiken alasajo maksatetaan taas konkursseina ja vähätuloiset taas maksumiehiksi,eikö äänestäjät opi vai vaatiiko kansa 15 vuoden välein kurjistumisen?
ALKU ON JUURI KUTEN SILOIN ENNEN kun Aho ja Viinanen mestaroi,voi meitä mitä jää muistoksi näistä neljästä vuodesta,kaiken alasajo maksatetaan taas konkursseina ja vähätuloiset taas maksumiehiksi,eikö äänestäjät opi vai vaatiiko kansa 15 vuoden välein kurjistumisen?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Todellinen "rysäsys" tapahtuu pika puolin. Tällä hetkellä on ihmisiä, joilla on velkaa todella paljon. Velkaa on otettu yli varojensa. Asuntoja on rakennettu isompaa ja isompaa velaksi. Kun syksyllä korko-kanta nousee taas vähintään yhdellä prosentti yksiköllä, niin siinä monen talous pettää. Sanokaa minun sanoneen. Nyt on jo myynnissä yli suurten velkojen takia omakotitaloja ja suuria osakkeita.
käyvän?Sittenpähän pääset ilkkumaan että näin kävi kun porvaria äänestitte!
Mutta tuskin ne velkaa ovat tämän kuukauden aikana ottaneet jonka uusi hallitus on ollut virassaan.Oliskohan edellisen hallituksen rahaministerin rohkaisemina näin tehneet.Eikös se suomen pankki ole demuja täynnä että päät kolisee yhteen,eivät ole nuoria varoittaneet koska niiltä pitää imee kapitaalit pois.Myy siike ne osakkeet äkkiä pois sillä tulee pörssiromahdus merkit on jo ilmassa.Sitten huomaat miten huijarit kusettaa.
Kyllä se on niin että mene sinne suomen-pankkiin ja sano niille demupelleille että ei saa korkoja nostaa kun velalliset joutuu vaikeuksiin,niin huomaat kun aatetoveris nauraa sinut pihalle.
Liikanen ja Louekoski! Jotka hävisvät viimeisen kädenväännön hallituksen aikeista koskea eläkesäätiöiden varoihin. Eli poravarien puolesta on laillisettu rosvous käynnistetty!
Se on aivan sama kuka hallituksen politiikka toteuttaa ,onko temu-pelle vai kypäräpäinen pappi,lopputulos on aina sama!
Velka otetaan omanelämäntilanteen mukaan,meillä vain porvari-hallitusten toiet ovat todella rajusti äänteisiä vaalilupauksile,huom lapsiperheet ja opiskelijat entäs hoiturit?
Mauno Koivisto ajamassa ylimpänä päällepäsmärinä
Suomea lamaan. Vahvan markan ajatusten Aurajoki
M.H.K. mukamas taloustietäjä-hah. Silloin pressalla oli vielä valtaa-onneks ei ole enää.
vai ketä,samat suuntaviivat on annettu ja lopputulos häämöttää,ei ole kepu eikä kok oppineet mitään.Osataan vain ajaa kaikki alas ja varallisuus rikkaille!
Niin ketä aiot nyt syyttää,SAK-ta tietysti!