ALAS AKKAVALTA!

ALAS AKKAVALTA SUOMESTA JO HETI SASSIINSA PRKL!
HALME SEURAAVAKSI PRESIDENTIKSI NIIN LOPPUU SE HYSSYTTELY KU KANAN LENTO SEINÄÄN PRKL!
3108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aamen veli!

Äänestä

Alas alas akkavalta, ukko huutaa penkin alta.

Äänestä
  • Akkavaltaa voi vihata vain tossun alta. Me Miehet tiedämme, milloin ja minkä verran valtaa voi luovuttaa menettämättä omaa arvoaan. Tietyn vallan määrän luovutus tuntuu oikein hyvältä ja nostaa miesten arvoa ja kunnioitusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halme pressaksi! kirjoitti:

ALAS AKKAVALTA SUOMESTA JO HETI SASSIINSA PRKL!
HALME SEURAAVAKSI PRESIDENTIKSI NIIN LOPPUU SE HYSSYTTELY KU KANAN LENTO SEINÄÄN PRKL!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu