"Rasistit ovat raukkoja"
Pohjan-Akka
4383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
olkoot vaikka sinisiä, MUTTA maassa maan tavalla.
Mustalaisista ja heidän kulttuuristaan meillä on 500v kokemukset.
Haluaisiko Pohjan-Akka vaikkapa romanin(yleensä Hiacellinen) naapuriksi tai palkkaisi töihin?
Minusta vain vähä-älyiset ajattelevat ihmisistä joukkoina.
Näille palstoille kirjoittaa muutama omituinen Putin-henkinen. He ovat naamioituvinaan suomalaisiksi vasemistolaisiksi. Sekin loukkaa minua, vaikka kokoomuslainen olenkin. On loukkaavaa heittäytyä jonkun muun vaatteisiin ja esittää sieltä sitten rasistisia heittoja.
Suomalaiset eivät koskaan ole olleet rasisteja ja se siitä.
Jos jossain yhteisössä on hieman meidän luterilaisesta ajatustavastamme poikkeavia ilmiöitä, ei niifen ilmiöiden arvosteleminen vielä tee kenestäkään rasistia.
Minä tuomitsen vain pahuuden. Pahat tuulet lemahtavat nyt idästä. Pitää toivoa, etteivät ne saa siellä yliotetta.
Venäjällä on paljon hyviä ihmisiä. Mutta on olemassa raukkoja, joille ei edes oman kansan vapaus ole minkään arvoinen. he myyvät sen muutamasta (amerikan) dollarista. Länsi-wiski tekee ilmeisesti terää, pelkkä vodka ei riitä.
Aivan turhaan on näillä palstoilla kirjoitella. Suomalaiset ovat sivistyneitä.
Jätän teidät nyt lillumaan lökäpöksyihinne.
Olen samaa mieltä kanssasi!Harmi että sinun kaltaisiasi on niin vähän,ainakin tällä palstalla.
suomalaisia katsomaan romaneja joukkona?
Ota mukava romani vaikkapa vuokralle ja huomaat että otit hiacelastin ihmisiä.
No, kuluuhan aika varmasti rattoisasti...