oisiko tietoa

vuosi 85

Muistan lapsena, kun naapurillamme oli eräs vhs, joka oli meillä usesti lainassa koska tykkäsimme veljien kanssa siitä tosi paljon. Olisiko ollut 90luvun puolivälissä tai jotain..

Elokuva/sarjan osa (?) oli siis jotain japanilasityylistä tuotantoa, suuret silmät jne.. Siinä oli outo perhe. Jossa ei muistaakseni ollut äitiä ollenkaan, mutta perheen poika oli ainakin pääosassa ohjelmassa.

He muutivat uudelle paikkakunnalle ja heillä oli jotain ihme voimia.. en yhtään muista et mitä.. oisko ollut että jos suuttuvat niin jotain tapahtuu..

Uudessa koulussa tämä poika sitten tapasin tosi kauniin tumman tytön, joka harrasti telinvoimistelua ja oli kauhee raggari. Ne ihastuivat toisiinsa. Se poika tais pelastaa sellaisen pikkulapsen hukkumasta kun se lapsi tippui sillalta kun ne oli treffeillä tms.. muuta en muista..

Muistaisko joku muu tällaista..

2

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nosseli

      Mietin tuossa kun sanoit että niillä oli jotain ihme voimia, niin kyseessä elokuva "Super perhe". Tätä piirrettyä on julkaistu vain kahdella vhs kasetilla ja minä olen joskus serkkujeni tykönä katsonut super perhe 2:sta.

      Leffan kannen näet täältä

      http://koti.phnet.fi/otaku/historia/animejulkaisut.html

      Sieltä löytää myös muita anime julkaisuja ja tietoja niistä, että jos en osunut oikeaan, voit löytää sieltä oikean

      • alkup..

        se on just tuo.. mahtavaa.. kiitos sinulle kovasti. nyt vain metsästämään kyseistä videota..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      111
      7825
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      376
      6939
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      77
      4291
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4009
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      202
      2468
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      30
      2189
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      84
      2055
    8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      20
      1879
    9. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1747
    10. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1740
    Aihe