Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Poliisi töihin

Helsingin Kallion kapakat on järjestyslain 7 §:n nojalla putsattava näistä vanhoista "kapakkaruusuista" jotka myyvät seksiä yöpaikkaa ja/tai viinaa vastaan.
7852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Poliisin viedä ehdottomasti putkaan ja pitää se maksimiaika, minkä saa ilman vangitsemista.
Ei muuten, kun ehdottelet tuollaisia.

Mitä pahaa ne "kapakkaruusut" on sinulle tehneet?
Jossainhan heidänkin täytyy yöpyä ja jano se on heilläkin, ehkä kovempi, kuin sinulla.

Sinun on turha alkaa hienostelemaan ja vaatimaan mitään, sillä he ovat itse valinneet elämäntyylinsä, eikä se ole keltään poissa.

Sinut pitäisi pistää puoleksi vuodeksi kelan peruspäivärahalle ja lisäksi kaupungin vuokra-asuntoon ja jonottamaan sossun toimeentuloluukulle. Tuskinpa vaatisit enään tämän jälkeen mitään poliisin toimia putsata järjestyslain 7 §:n nojalla kapakoita.

Äänestä

sun on pakottanut menemään Kallion kapakkoihin jos siellä joku asia ei miellytä. En minä ainakaan tuki feministien tilaisuuksiin kun se touhu mitä he puuhaavat ei miellytä eikä kiinosta minua.

Äänestä
  • uuden eruskunnan pitäisi kiireesti laatia laki joka kieltäisi toisten ihmisten kyttäämisen, koska minulla ainakin on omissa portaissa kyllä lakaisemista ettei minun tarvi enkä ehdi eikä minua kiinosta toisten portaiden lakaisu. Varmaan jokainen huomaa omassa elämässä että mullahan on omienkin asioiden hoitamisessa kyllä tekemistä. Tietenkin jotku voi saada sukupuolisen tyydytyksen kaltaista nautintoa toisten kyttäämisestä, mutta onko sellaisella nautinnolla omaa nimitystä, sitä en tiedä. Senkin keksimisestä voisi kehittää yleisöäänestys, tässä kilpailujen luvatussa maassa..

    Äänestä

  • kyrpintynyt kirjoitti:

    uuden eruskunnan pitäisi kiireesti laatia laki joka kieltäisi toisten ihmisten kyttäämisen, koska minulla ainakin on omissa portaissa kyllä lakaisemista ettei minun tarvi enkä ehdi eikä minua kiinosta toisten portaiden lakaisu. Varmaan jokainen huomaa omassa elämässä että mullahan on omienkin asioiden hoitamisessa kyllä tekemistä. Tietenkin jotku voi saada sukupuolisen tyydytyksen kaltaista nautintoa toisten kyttäämisestä, mutta onko sellaisella nautinnolla omaa nimitystä, sitä en tiedä. Senkin keksimisestä voisi kehittää yleisöäänestys, tässä kilpailujen luvatussa maassa..

    Seksin osto tulee ehdottomasti kieltää.

    Äänestä

  • uudella lailla kirjoitti:

    Seksin osto tulee ehdottomasti kieltää.

    Jossa määritetään, että korkeintaan 10% edustajista saa olla naisia.

    Lisäksi kristilliset pitää lain voimalla poistaa puoluerekisteristä.

    Ilotalojen perustaminen pitää saada lailliseksi.

    Äänestä

vaan vituttaa kun et saa pillua edes näiltä..

Äänestä
  • Ei mun liksoilla pidetä huoria.Ehkä joku antais säälistä?Joku kaunis,nuori ja rikas neiti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kallio puhtaaksi kirjoitti:

Helsingin Kallion kapakat on järjestyslain 7 §:n nojalla putsattava näistä vanhoista "kapakkaruusuista" jotka myyvät seksiä yöpaikkaa ja/tai viinaa vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu