yritysten vaalirahoitus

...ohjaavaa,kun näen mitkä yritykset syyti rahaa kokoomukselle ja muille oikeistopuolueille,samaanaikaan syyttäen SAK yksipuoliseksi,ainakin minä poistan muutaman kauppalikkeen ,joiden nimet löytyy Iltalehdistä Niinistön taustatukijoukoista!
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos vaalirahoitusta ei saada julkiseksi. Salailu tarkoittaa samaa kuin korruptio.

On tämä kummallinen tämä "Oi maamme armahin Suomenmaa"

Äänestä

ei häntä tarvitse syyttää. Ei mene rahasi hukkaan.

Äänestä
  • asialla olet,siinä hyvin tärkeä näkökohta,vaikka Niinistö on sisällä mutta tuntee velvollisuudeksen korvata maksajille...se vääristää demokratiaa..äänestäjien etu ei rahamiesten se tulisi olla johtotähti..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulutuskäyttäymistäni kirjoitti:

...ohjaavaa,kun näen mitkä yritykset syyti rahaa kokoomukselle ja muille oikeistopuolueille,samaanaikaan syyttäen SAK yksipuoliseksi,ainakin minä poistan muutaman kauppalikkeen ,joiden nimet löytyy Iltalehdistä Niinistön taustatukijoukoista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu