Suomalaiset

tappoivat siviilejä v.1941.Saksan kanssa miinoittivat Tallinnan edustan.Virolaisten pitäisi muistaa tämä,ja ehkä muistavatkin.Miten nyt hyysätään Viroa vaikka marskin porukka niitä tappoi.Mitä mieltä ironmikes?http://fi.wikipedia.org/wiki/Tallinnan_evakuointi
1136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

siitä tv:ssä.Suurin osa kuolleista oli virolaisia siviilejä joita Venäjä yritti viedä turvaan.Ilmeisesti naisia ja lapsia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oooihyy kirjoitti:

tappoivat siviilejä v.1941.Saksan kanssa miinoittivat Tallinnan edustan.Virolaisten pitäisi muistaa tämä,ja ehkä muistavatkin.Miten nyt hyysätään Viroa vaikka marskin porukka niitä tappoi.Mitä mieltä ironmikes?http://fi.wikipedia.org/wiki/Tallinnan_evakuointi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu