18-vuotias ilmoitti poliisille: Keskistä epäillään raiskauksesta!
Seinäjoen poliisi kuulusteli kyläkauppias Vesa Keskistä varhain maanantaiaamuna epäiltynä 18-vuotiaan naisen raiskauksesta.
- En todellakaan raiskannut, Keskinen itse kiistää viikonlopun tapahtumat.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705286163518_uu.shtml
Seinäjoen poliisi kuulusteli kyläkauppias Vesa Keskistä varhain maanantaiaamuna epäiltynä 18-vuotiaan naisen raiskauksesta.
- En todellakaan raiskannut, Keskinen itse kiistää viikonlopun tapahtumat.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705286163518_uu.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
kävin jo äänestämässä iltiksen sivuilla aamulla,
ei ole epäilystäkään siitä että keskinen on syyllinen. Rangaistus tulee olemaan 3-4 vuotta..
Tuon olevan sitä jenkeistä tänne rantautunutta tapaa, jolla haetaan ns.sovittelu tuomiota. Koska 'pimu' voi vetää syytteen takaisin, kun Vesa ensin hivelee pöytään sopivan nipun euroja. (Riippumatta siitä, onko syyllinen, vai ei.) Mutta en usko Keskisen moiseen kiristykseen taipuvan, jos kerran on syytön. Hänellähän on myös resursseja lähteä vastaiskuun syyttömyytensä todistamiseksi. Ei kaikki ole niin musta-valkoista, kuin nämä 'mediat' asian esittävät.
¨^Mutta, seurataampa tapausta :)
nostaa syytteen tuollaiselle kiristäjälle ja myös, että oikeuslaitos alkaa suhtautumaan rankalla kädellä tälläiseen aiheettomaan ilmiantamiseen!!! Itsehän sinne menivät vapaaehtoisesti, eikä Vesan taatusti ole tarvinnut pakottaa likkaa sänkyyn ://
Pistä Vesa ne akat kärsimään!!
Keskiselläkin on karannut mopo käsistä. Piruakos otti pikkupimut kylään.
Keskiselle on hurahtanut vittu päähän rikastumisen myötä. Luulee että voi tehdä mitä vain.
Syyttömyyden delvittää kyllä poliisi.