poronäyttelijöiden palkasta

shaqqqqer

kuinka suuria ovat miespornotähtien palkat keskimäärin? esim. millä tuntiansioilla liikutaan?

3

2624

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilmeisesti kannattaa tutkia noita tuotantoyhtiöiden sivuja, sieltä varmaan löytyy parasta unfoa. Palkat eivät mene tunneissa vaan kohtauksissa. Muistaisin lukeneeni että esim naisille maksetaan peruspanoista kuuluisuuden mukaan 200-500 euroa jossakin "isohkossa" firmassa. Anaali sun muut lisät tuottavat sitten lisää.

      Ja koska porno menee enemmän miehille, maksetaan naisille varmaankin enemmän kuin miehille. Näin oletan siis.

      • kyrpiintynyt

        olisi tasaarvovaltuutetulle työsarkaa, kun Suomessahan on laki että samasta työstä sama palkka sukupuolesta riippumatta. Ihmettelenkin miksi ei tasaarvovaltuutettu ole puuttunut näin räikeään epäkohtaan, kun naisnäytteliöiden palkat on ainakin nelinkertaiset keskimäärin kuin miehillä.HE HE HE..


    • Looppi

      äärettömän huonosti verrattuna naisnäyttelijöihin, noin niinkuin yleisellä tasolla. Nimekkäät on sitten erikseen, mutta heissäkin naiset tienaa paljon enemmän.
      Tusinapornossahan(varsinkin Suomessa) suurin palkkio on yleensä se että jokin luuseri pääsee edes nussimaan ja saa pillua. Suomen pornobisnes on muutenkin täyttä skeidaa ja omakustannehommaa. Lotharin kaltaiset nahkiaiset tienaa rahansa hikisillä klubeilla ja homomessuilla. Ja sillä että muutamat ääliöt luuserit tilailee rupisia clippejä netistä koneelle ja kännykkään.
      Eikä yhdessä pornofilmissä edes työtunteja kerry. Porno elantona on äärimmäisen surkea vaihtoehto. Yleensäkkin täytyy olla päässä vikaa jos menee kameran eteen naiskentelemaan. Katson kyllä pornoa ja tykkään laadukkaista/roisista leffoista mutta minusta niillä näyttelijöillä ei ole kaikki kotona. Varsinkin nuoret lutkat on säälittäviä. Niitä nussitaan paitsi leffoissa, myös kuvausten ulkopuolella ja kokaiini pöllyää. Vittu ruvella ja huumekoukussa on varmaan kivaa elää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      368
      848
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      842
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      76
      630
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      625
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      605
    6. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      576
    8. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      133
      556
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      547
    10. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      540
    Aihe