MUTTA NE 500 EUROA?

Kokoomus tuntuu pettävän lupauksensa hoitajille. Äämestin puoluetta kun uskoin lupaukseen, jonka antoi peräti puoluesihteeri. - On katkeraa huomata olevansa höynäytettävissä. Nyt vain ihmettelen mitä puoluetta oikein kannattaisin seuraavissa vaaleissa, kun kaikki näyttävät olevan samanlaisia. Alan ymmärtää niitä kun ei lainkaan äänestä.
8480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Uskonut sossujen lupauksiiin, älä huoli uusihallitus hoitaa kyllä asiamme.
T. eläkeläinen

Äänestä

hyvin pukeutuneelle myyntimiehelle, kun se lupas mulle 500. Enpäs saanu rahoja, mutta kyllä se lohduttaa, että ehkä saan sitten seuraavalta rahaa, kunhan ensin annan sille. Tietysti sen pitää olla vieläkin paremmin pukeutunut, tai muuten en anna.

Äänestä

Iltalehti kysyy, puoluesihteerit vastaavat.

On todella katkeraa, jos sinua on höynäytetty.

Seuraavissa vaaleissa kannattaa äänestää myös kokokoomusta, koska kokoomus pitää lupauksensa.

Äänestä
  • äänestää myös kokokoomusta, niin höynäytetään lisää.

    Äänestä

On ymmärrettävää katkeroituneet äänestäjät.
Joka tapauksessa Kes.,Kok.,SDP:lla on erilainen painotus yhteiskunnan hyvinvoinnin rakentamisessa,; Kepu painottaa painoarvollaan maaseutua, Kok. haluaa päästä mahdollisimman pienillä veroilla, SDP painottaa työllään itsensä elättäviä ja hyvinvointiyhteiskunnan palveluiden yllä pitoa. Parempihan se on jos omat naiset(miehet) ovat tekemässä huonoja päätöksiä kuin, että päätökset tekee puolestasi henkilöt, joilla ei ole samat arvopainotukset kuin sinulla.

Äänestä
  • Kiitoksia!

    Äänestä

Kyllähän kok vaalilupaukset olivat pelkkää tavallisen tallaajan pettämistä.
Uskotko , että EK:n ja kauppakamirin miehet ovat todella kiinnostuneet rahvaasta muutoin, kuin tuotannon välineenä, kustannuseränä,"työelämän tärkeinpänä voimavarana tuotannossa"?

Se miten palkansaajia kohdellaan tämän hallituksen aikana on vielä näkemättä!
Tulossa on!

Äänestä

Äänestä seuraavissa vaaleissa Kansallista uudistuspuoluetta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lupaukset kunniaan kirjoitti:

Kokoomus tuntuu pettävän lupauksensa hoitajille. Äämestin puoluetta kun uskoin lupaukseen, jonka antoi peräti puoluesihteeri. - On katkeraa huomata olevansa höynäytettävissä. Nyt vain ihmettelen mitä puoluetta oikein kannattaisin seuraavissa vaaleissa, kun kaikki näyttävät olevan samanlaisia. Alan ymmärtää niitä kun ei lainkaan äänestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu