SARS on Jumalan lahja

Piukkaan asuttu Kiina ja muu Aasia tarvitsevat harvennusta, SARS on Jumalan lahja aivan kuin AIDS on pelastanut Afrikan kansaa nälkäkuolemalta.
4290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meinaan, että jos niinku sota syttys, ni ei riitä
täsmäpommit eikä rypälesellaisetkaan.

Jep!

Äänestä
  • Kyllä ei KOMUILTA mielikuvitus lopu, tässä on taas näiden "köyhä" järjenjuoksu, mitähän näiden ideologien pumppaamaa asiaa vielä keksivät!!!!!

    Kyllä pitää olla alhainen mielikuvitus tämän kun kaltaista saa aikaan??????

    Onko Suomi mennyt ihan pilalle näiden "kusipäiden" takia???????

    Äänestä

Puhut nyt asiaa.

Äänestä

Eurooppaankin'

ULKOMAAT YLE24 LAUANTAI

Lintuinfluenssa tappoi hollantilaisen

Hollantilainen eläinlääkäri on kuollut
keuhkokuumeeseen saatuaan lintu-
influenssaviruksen siipikarjasta.

Miehen keuhkoista löytyi virus, eikä
kuolemalle viranomaisten mukaan löydy
muutakaan selitystä. Mies oli työsken-
nellyt tilalla, jolla oli tautia.

Ministeriön mukaan on vielä epäselvää,
onko virus kokenut samanlaisen
mutaation, jonka uskotaan synnyttäneen
hengenvaarallisen sars-viruksen.

Lintuinfluenssa on koetellut hollan-
tilaista siipikarjaa jo helmikuusta.
Virusta on tavattu jo yli 200 kanalasta
ja myös naapurimaassa Belgiassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gregorian kirjoitti:

Piukkaan asuttu Kiina ja muu Aasia tarvitsevat harvennusta, SARS on Jumalan lahja aivan kuin AIDS on pelastanut Afrikan kansaa nälkäkuolemalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu