radiopoppia. Mitään isompaa merkitystä ei näillä biiseillä ole. Eikä mikään ihme, onhan kyseessä olevat kappaleet ylijäämä- sekä pöytälaatikosta otettuja. Kiireen sijasta olisi kannattanu panostaa laatuun, nyt vain levylle 6/10
Arin biisit kertakäyttökamaa
eli tuttua ja turvallista
181155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
yksi "asiantuntija" ja "tietäjä"...
Tottahan sinä turiset. Biisit on ihan kelvollisia ja Ari hoitaa osuutensa hyvin mutta mitään yllätyksellisyyttä on turha odottaa. Ja ei kukaan muusikko anna helmiä toisen levylle, että Arin omaa bändiä odotellessa... ostin kyllä levyn ja olen ostokseeni tyytyväinen koska en odottanutkaan mitään mullistavaa.
ja melodisen hevin ystäville. Olemme saaneet kuultavaksemme jotain, joka antaa meille hyvää mieltä ja jaksamista, se ON tärkeää!
Miksi te kriitikon sielulla varustetut kanssaihmiset aina haluatte yrittää pilata toisten päivän ja korostaa omaa ns. asiantuntemustanne? Narsismiako?
Kyllä se ylenpalttinen kehuminenkin on kriitikon sielun työtä. Myöskin pilaat itse oman päiväsi jos etsit luettavaa joka tekee sinut murheelliseksi. Itseasiassa olet aika masokisti. Googlettamalla löydät rutosti itsellesi murehdittavaa, ellet tiennyt sitä. Turha sitä tään palstan pikkujutuilla on itseänsä kiusata, mene isommille markkinoille, siellä sitä murhetta riittää. Esim. maailmassa on paljon lapsia jotka näkee nälkää, niitä käytetään väärin työ-elämässä, seksimarkkinoilla, hakataan, tapetaan. Kyllä ne sun murheet on naurettavan pieniä, jos jotain julkkua haukutaan sen selän takana.
Ja jos kerran taas muistuttaisi ettei tämä ole fanipalsta vaan yleinen Ari Koivunen mielipidepalsta ja tänne mahtuu niin negatiiviset ilmaisut kuin nuo iänikuiset yliampuvat silmät sokeina tehdyt hehkutuksetkin. Ja noita hehkutuksia ei kyllä jaksais erkkikään! Ne voisi kyllä suoraan ohjata Arin omille sivuille
ei ole tarkoitettu yksinomaan faneille eikä vastustajille, olemme kaikki tasa-arvoisia mielipiteen ilmaisuvapaudessa. On hyvin loogista, että jonkun artistin nimeä kantava palsta kerää enemmmän faneja puoleensa. Eikä ole mikään pakko pysyä pelkästään siellä yhdellä virallisella sivustolla, emme elä Kiinassa.
kyl ne Arin biisit on mahtavan ihanii ja mä oon ihan jo läkähdyksissä! Saatan lähettää tän tosiaan Arin fanipalstallekkin ,mut teitä jotka haukutte Aria haluan kiusata !!
Arin 9/10 fftf-levyn pyörimään...että semmosta kertakäyttökamaa...
ole mitään kertakäyttökamaa. Loistavia biisejä, jotka vaan paranee jokaisella kuuntelukerralla. Nytkin kuuntelen levyä varmaan n. 10. kertaa (ostin eilen) ja tässä on nyt tullut 6 sikahyvää biisä putkeen (siis I Fly soi ;) :D). Näitä jaksaa kuunnella vaikka kuinka paljon, ja vielä tämän kesänkin jälkeen. ;) Levylle 10/10.
En jaksa oottaa, että kuulen nämä livenä Tavastialla!
alvariinsa. En ikinä kyllästy!
aivan loistava! Arin ääni kehrää niin matalalla ja se kuiskaus siellä keskikohdan tienoilla, ai että! Miten voi olla ihmisellä tuollainen ääni?
toista kertaa jaksa lukee. Pessimismi on tympeetä.
Kuuntelen Arin levyä koko ajan alusta yhä uudelleen. Ei TOD oo mitään kertakäyttökamaa. Varmaan teitä valittajia löytyy, vaikka Ari tekis mitä. Mutta onneksi SILLÄ ON AIVAN TAJUTTOMAN ISO JA LAAJA FANIJOUKKO, jotka ostaa levyjä, käy keikoilla ja tukee Aria ja sen bändiä, vaikka jotku kusipäät yrittäis miten haukkua! Kateellisia ootte vaan. Mutta Ari on ansainnut tämän menestyksensä, on sillä sen verran vaikeita kokemuksia ja vaikeita aikoja takanaan...
Tästä juuri on kysymys. Arin lähipiiri, joka tällä palstalla kiihkeästi meuhkaa, ei luonnollisestikaan sitä myönnä. Mitäänsanomatonta diipadaapaa, joka feidautuu pois ihan itsestään. Perheheviä.
Ei olla sanottu vielä päivää toisillemme ja levy pyörii taukoamatta täällä Tukholman humussa!
eikö siellä pyöri vain se "homopoppi" bändi The Ark?
Göranpersson niin tiedät!
niin että Arkki on kuiva.
koska sieltä löytyy suht paljon kaikkea, et siinä mielessä ei ole kertakäyttökamaa.
Nää biisit ei ehkä kauaa pysy hengissä, mut veikkaan että jätkä ite äänensä kanssa kohoaa lähitulevaisuudessa vielä arvoon arvaamattomaan ja hyvin arvaamattomassa genressä.
Tällä hetkellä se on todellakin raaka timantti.