siis milloin, sivuilla on kirjoitettu touko-kesäkuun
vaihteessa, jotenkin sillain, mutta mikä on vuosi, kyselee porukka lomanviettäjiä, lomaa on nääs vielä neljä viikkoo, sais vaan tietää mitä sie tapahtuu, tanssi-illat, discot jne.
t. kesänjuhlijat
vaihteessa, jotenkin sillain, mutta mikä on vuosi, kyselee porukka lomanviettäjiä, lomaa on nääs vielä neljä viikkoo, sais vaan tietää mitä sie tapahtuu, tanssi-illat, discot jne.
t. kesänjuhlijat
Vastaukset 10
Vanhimmat
mutta tulevat iltamenot uupuu. ehkei oo ohjelmaa tulossa tahi tiedossa vielä ?
Ei taida olla paljoo iltaohjelmaa tulossa....hiljasta ja kuollutta tuntuu olevan....
tai kohta koko paikka siirtyy historiaan ( ellei ole
jo niin käynyt)
janottaa.....tää kuumuus.
olevan säpinää, nimittäin LeeWings tulee pyhäniemeen.
teki sitten pakit, miksi, voi v...u! Mikä tuota Pyhäniemen ravintolaa vaivaa.
sitten tuolla kauppojen ilmoitustauluilla ilmoitellaan olemattomista ja tulemattomista orkestereista, tähän asti on tanssi-ilmoitukset ollut aina ylärissä, nyt en ainakaan huomannut, kyllä oli viimeinen kerta kun kävin paikan pihassa
katsastamassa.
Mutta onhan noita muitakin tanssipaikkoja, on vaan niin pirun pitkä matka, mieluusten sitä kävis mökkipaikkakunnallaan, mut minkäs teet.
Ei muuta ku kiitti v.....i!
olematon orkesteri, kiitos petoksesta! Muistamme varmasti! Puskaradio toimii!
Tanssiorkesteri Hietamäki.
http://www.tanssiorkesteri.fi/
kumpi mahtoi huijata??????
NETTISIVUILTA SAATTUI YHDEN BÄNDIMME MUUSIKON SILMIIN YHTYETTÄMME KOSKEVA PERÄTÖN VÄITE
Haluan bändin puolesta oikaista ko. meitä koskevan perättömän väitteen siitä, että olisimme jättäneet menemättä sovitulle keikalle. Tämä ei kerta kaikkiaan pidä paikkaansa.
Tässä tapauksessa on ollut kyse tilaajan päässä tapahtuneesta erehdyksestä - tilaajan edustaja oli kyllä yhteydessä bändimme myyntiä hoitavaan henkilöön puhelimitse sekä sähköpostitse 19.04.2007 kysellen alustavasti useita eri vaihtoehtoisia aikoja yhtyeemme vierailulle.
Nyt puheena ollut la 16.06.2007 oli kuitenkin lyöty lukkoon jo 12.01.2007 toisaalle Etelä-Suomeen ja se oli myös tuosta hetkestä alkaen myös netissä kaikkien nähtävissä bändimme keikkakalenterissa.
Tämä jo aiemmin varattu aika ja muut meille sopimattomat ajat tuotiin myös tilaajalle esiin.
Toisin sanoen emme ole sopineet tilaajan kanssa, emme suullisesti emmekä kirjallisesti, keikkaa 16.06. ko. paikkaan!
On täysin mahdoton ajatus myös, että meiltä olisi vahvistettu samalle päivälle (16.06.) toinen keikka!
Tilaajan edustaja oli yrittänyt tavoitella meitä 16.06. illalla ollessamme jo tammikuussa sovitulla keikalla.
Soitimme alkuviikosta (ma)tilaajalle, kun näimme, että meitä oli tavoiteltu. Puhelun aikana selvisi ravintolan taholta tapahtunut valitettava erehdys ja keskustelu päättyi tässä mielessä täyteen yhteisymmärrykseen tapahtuneesta, eikä tilaajalla ollut mitään syytä kohdistaa mitään syytteitä tai vaatimuksia bändiämme kohtaan.
Mahdollinen erehdys taas bändin puolelta on jo teoriassakin mahdoton ajatus, koska jokainen vahvistettu keikka muun varmistuksen lisäksi ilmoitetaan mm. kaikkien muusikoiden omiin kalenterihin!
Lopuksi haluan bändin puolesta sanoa, ettemme jo muutaman vuosikymmen jatkuneen keikkalun aikana muista, että olisimme kokonaan tai osittain jättäytyneet pois sovitulta keikalta.
Toivomme kuitenkin, että tilaajaa ei myöskään kohdeltaisi tarpeettoman kovaotteisesti - virhe ja vahinkohan voi aina sattua kenelle tahansa.
KAIKESTA HUOLIMATTA - MUKAVAA LOPPUKESÄÄ JOKAISELLE ! TERVETULOA MYÖS KUUNTELEMAAN MEITÄ - PYRIMME SOITTAMAAN SELKEÄÄ JA VARMASTI TANSSITTAVAA & KUUNNELTAVAA MUSIIKKIA KAIKKIEN ILOKSI !