Venäjä on Aasiaa

Vladimir Putin uhkaa suunnata ohjukset Eurooppaan. Näin hän epäsuorasti myöntää sen tunnetun tosiasian, että Venäjä ei ole Eurooppaa. Ja kun se ei ole Eurooppaa, sen on oltava Aasiaa.
9458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Venäjällä on Eurooppaa Uralille saakka, mistä alkaa Aasia.
Kukas tästä on vastuussa?
Onko Aasia saanut nimensä siitä, että siellä kuljetaan aasilla?
Sitä ei koulussa huomattu kertoa.
No entäs Turkki sitten? Sehän on Vähä-Aasiaa.
Tulekoo nimi siitä, että siellä kuljetaan vähemmän tai pienemmillä aaseilla?

Äänestä
  • Usa:ssa Demkraattienlogo on aasi?,tästäjohtuen sinun aasinsillan mukaan Usa on osa Aasiaa ?
    Maailmankirjat on muutenkin sekaisin varsinkin kun näin maantietoa tulkitaan aasia käyttäen eikä asiaa/aasia.

    Äänestä

omilta mailtaan toisin kuin raukat "toistentonteilta"
ampujat.
Miksi nitä tuoda tänne, kun etu on yksinomaan jenkeille?
Eurooppa kantaa kaikki haitat!!!
USA korjaa kaikki hyödyt!!!

Äänestä
  • Laukaistaan, niin siitä ei hyödy kukaan.
    Siitä syttyy III maailmansota ja siihen kauhuskenaarioon en usko.

    Äänestä

Eräs palstan iiroilija kehtasi jopa Venäjä-kiimassaan väittää Venäjää "länsimaiseksi demokratiaksi".

Kyllä taas sai nauraa :)

Äänestä

Ai että jos suomalainen teollisuus ilmoittaa vieneensä vuonna 2007 niinjaniinpaljon arvosta tuotteita Eurooppaan, se tarkoittaa sitä että Suomi ei kuulu Eurooppaan? :-)

Äänestä
  • Oletko edelleen sitä mieltä, että Venäjä on länsimaa?
    Suostuit sentää jo myöntämään, ettei se ole demokratia :)

    Alat edistyä, aisankannattaja. Pian ehkä jo ymmärrät ettei Venäjä ole länsimaa vaikka sitä itkuisesti toivotkin.

    Äänestä

  • tebe kirjoitti:

    Oletko edelleen sitä mieltä, että Venäjä on länsimaa?
    Suostuit sentää jo myöntämään, ettei se ole demokratia :)

    Alat edistyä, aisankannattaja. Pian ehkä jo ymmärrät ettei Venäjä ole länsimaa vaikka sitä itkuisesti toivotkin.

    Eipä ole Tebellä lukutaito edistynyt vieläkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hosikel kirjoitti:

Vladimir Putin uhkaa suunnata ohjukset Eurooppaan. Näin hän epäsuorasti myöntää sen tunnetun tosiasian, että Venäjä ei ole Eurooppaa. Ja kun se ei ole Eurooppaa, sen on oltava Aasiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu