Tyypillinen

Adventistien armonväline on sapatti.
Sapatti ei ole sinetti UT:n eikä VT:n mukaan.
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sapatin pyhittäminen on vain uskoontulon seurausta, se on uskonkuuliaisuutta! Elävä usko näkyy myöskin sydämen muutoksena ja uskon tekoina, eikä ole pelkkää sanan helinää!

Elävä usko SYNYTTÄÄ RAKKAUDEN TEOT! Sapatin viettäminen on Luojan kunnioitusta, EI lakihenkisyyttä! Koska rakkaus Jumalaan on SE että pidämme HÄNEN käskynsä, eivätkä ne ole raskaat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kristillisperäinen kirjoitti:

Adventistien armonväline on sapatti.
Sapatti ei ole sinetti UT:n eikä VT:n mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu