Aikanaan nain erästä rouvaa kurkuilla, porkkanoilla, banaanilla ja lenkkimakkaralla. Porkkanoista hän taisi pitää eniten, usein laitoin pienen porkkanan pyllyyn ja pillua nain vähän isommalla. Kurkku tuntui minusta aika isolta, mutta hän sanoi, että kyllä se menee. Ja menihän se. Makkarasta hän muuten teki illaksi ruokaa aviomiehelleen. Nyt myöhemmin olen miettinyt, että olisi voitu kokeilla esim. jollain röpelöpintaisella makkaralla.
Haluaisinkin kysyä naisilta, mikä vihannes, makkara tai muu syötävä tuntuu pillussa parhaalta? Onko se parempaa lämpimänä vai kylmänä?
(Naiseni piti kylmästä)
Haluaisinkin kysyä naisilta, mikä vihannes, makkara tai muu syötävä tuntuu pillussa parhaalta? Onko se parempaa lämpimänä vai kylmänä?
(Naiseni piti kylmästä)
Vastaukset 3
Vanhimmat
se täyttää
Pienestä pitäen on kokeiltu vaikka mitä. Aloitin porkkanalla, kurkulla, makkaralla. Kerran oli kiva kun annoin juuri käyttämäni grillimakkaran enolleni. söi hyvällä ruokahalulla.
Mutta sellainen sopivan kokoinen, päästä hiukan paksumpi kesäkurpitsa on aivan ihana.
sattui tuollainen "molemmanpäänsyöjätär" vastaasi.
Onko käynyt mielessäsi, että osa naisista ei pidä ollenkaan "korvaavien aineiden" työntelystä pilluunsa?
Eikö kuitenkin olisi ollut normalimpaa naida sitä ihan vaan kullilla...
En minä ainakaan antaisi työntää mitä tahansa pilluuni..
Että nai sinä vaan ruokakaupan kautta, niin säästät omaa kulliasi tärkeämpiä tehtäviä varten, ..kuten kusemista...