Nyt se pitää vihreillä kiirettä tässä hallituksessa, kun käsittelyyn saattaa Mauri Pekkarisen mukaan tulla jopa kolme hakemusta uusiksi ydinvoimaloiksi. Siinä sitä on kannattajille selittelemistä kerrakseen.
Ydinvoimaa pukkaa
Porvari-Kalervo
3243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
..miten Vihreän ompeluseuran rouvat keplottelevat vastuusta. Taitaa olla takinkäännön paikka? Voi olla että vielä rintaliivitkin pitää kääntää nurinpäin? Sitten alkaa suusta tulla "oikeaa puhetta":
"Ei se ydinvoima loppujenlopuksi niin huono vaihtoehto ole. Kyllä ne jätteet saadaan haudattua suomalaiseen peruskallioon täysin turvallisesti. Ei mutta kyllä minun nyt pitää lähteä! Kone lähtee Kanarialle tunnin päästä!"
Nyt todella punnitaan vihreiden ideologia. Se tiedetään että energiayhtiöt ovat valmiita rakentamaan Suomeen ydinvoimaloita jokaiseen notkoon ja saarelmaan, lukuunottamatta em yhtiöiden pomojen asuinpaikkojen ja huviloiden lähimaastoja. Kokoomus kannattaa keskusta kannattaa demarit kannattaa ja varmaan kaikki muutkin, paitsi vihreät, ainakaan tähän saakka.
Jos Vihreät ovat hallituksessa tekemässä tällaisia päätöksiä niin hyvästi suomalainen vihreäliike.
Vai onko se jo kuollut?
Tällä hetkellä eduskuntapuolueista vain ja ainoastaan Perussuomalaiset vastustavat ydinvoimaa. Siinä teille ydinvoiman vastustajille mainio syy äänestää tätä terveen järjen ja oikeudenmukaisuuden puoluetta.
tee oikea päätös ja äänestä perussuomalaista!