Kunnallisvaalien hoitamiseen

Puoluesihteeriä.Ne hävitään ilman neuvojakin.
Purholta olisi joskus ollut mukava kuulumisia kysellä.
Liika puoluetuki pitää lahjoittaa hyväntekeväisyyteen,jos kerran vastustaa sen korottamista.-Näin ajattelevat viisaat ihmiset kentällä.
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on yli vuosi aikaa ja jo nyt (ilman perusteluja) julistetaan ne hävityiksi!!! Jospa kuitenkin odotettaisiin vaalipäivään asti.

Puoluetuen korotuksien vastustaminen on mielestäni perussuomalaisissa viety liian pitkälle. Onhan se tietenkin törkeää äänestäjiä kohtaan että sitä ja edustajien palkkoja korotetaan joka välissä. Käytännössä niiden korottamisen vastustaminen on turhaa, mutta myös kuudetta ydinvoimalaa vastustetaan vaikka se joka tapauksessa rakennetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tarvita kentälle kirjoitti:

Puoluesihteeriä.Ne hävitään ilman neuvojakin.
Purholta olisi joskus ollut mukava kuulumisia kysellä.
Liika puoluetuki pitää lahjoittaa hyväntekeväisyyteen,jos kerran vastustaa sen korottamista.-Näin ajattelevat viisaat ihmiset kentällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu