muistoissamme
Petri Gerdt
elää
3387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä kohta pamahtaa jokin toinen ostari. Kyllä ne suomalaiset nuoret miehet pikku hiljaa alkaa turhautumaan siihen epätoivoiseen söhimiseen sillä haulikolla jossan lähiössä. Eihän siinä edes kuole kuin korkeintaan pari henkilöä ja kuitenkin siitä käräjille joutuu joten miksi turhaan sellaista tapahtumaa järjestää. Kyllä ne potentiaaliset vahingoittajat keksivät vielä jonakin päivänä räjäyttää jonkun stokkaan alakerran ja poistua itse samalla paikalta.
...on siis Suomikin menossa yhdysvaltojen mallin mukaan. Eli pelkoon...lietsotaan pelkoa, että missä posahtaa ja koska...SINÄ VOIT OLLA SEURAAVA UHRI!!!
Se voi osua minunkin kohdalle. Ja kun asun ISOSSA kaupungissa niin olen ihan järjestelmällisesti alkanut välttelemään runsasväkisiä paikkoja. Jos on asiaa, menen sinne, mutta en turhaa kulje niiden kautta. Esimerkiksi juuri se stokkan alakerta jossa "fiinit" rouvat käydät törsäämässä järjettömän kalliisiin meikkeihin ja yläkerran turkissäilytys, jne..... Mutta esimerkiksi myös joissakin ravintoloissa on jo otettu metallinpaljastimet käyttöön ampumisten ja puukotusten takia koska täällä on niin monta kulkijaa joilla on jotain hampaankolossa ja toiset senkun vain lisää provosoivat jaguaareilla. heheheheh.