Mauria ja Mattia alkoi pelottaa
vastuun ottaminen
8460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
alkaa vituttaa tuo vanhasen pyllistely joka suuntaan. Ei uskalleta ottaa kantaa mihinkään. Vois jäävätä koko jätkä itsensä kaikesta politiikasta ja keskittyä kastelemaan kukkamerta.
...kun ei ota koskaan kantaa mihinkään ikävään asiaan.
Silläköhän (siis tuolla rahvaan suosiollakohan) vanhasen matti aikoo historian kirjoihin jäädä kun nuo poliittiset ansiot tuppaavat jäämään hieman heppoisiksi?
herra on syyntakeeton vähän kaikkeen.
On hyvä, että edes Jarmo Korhonen ymmärtää, millainen periaatteellinen kysymys Helsingin aluevaatimuksiin Sipoolle sisältyy.
Eivät liberaali ylipormestari Jussi Pajunen ja kovanyrkkinen konservatiivi Jan Vapaavuori voi käydä noin vain "Moskovan äänellä" uhkailemassa Brysselin pravdan, Helsingin Sanomien tuella asiassa.
Sipoon tulisi kehittää tonttipolitiikkaansa, mutta toisaalta pitäisi olla myös niin, ettei kaupunkien kaikkia kehitysvirheitä voitaisi kaataa ympäröivien kuntien niskoille.
Esimerkiksi Etelä-Espoo on kokonaan kehittämättä kaupungiksi Vihreän liiton ja Kansallisen Kokoomuksen poliitikkojen vuosien jarrutuksen vuoksi.
Olisi hyvä, mikäli Helsingin vaikeuksiin asianomaisista johtavista virkamiehistä ja kaupunginvaltuutetuista tehtäisiin enemmän tutkivaa journalismia.
Tähän mennessä julkisuus on keskittynyt vain Sipoon suomenruotsalaiseen rajoituspolitiikkaan, ei Helsingin omiin rakennevirheisiin.
... ajanut Sipoon osien liittämistä Helsinkiin. Hän tunnustaa sen ja miettii jättäytymistä päätöksenteossa jääviksi, ettei tavoite vaarannu siksi, että valitustuomioistuimissa hänet todetaan jääviksi.
Korhosella on irtopisteet mielessään. Pekkarisen tapausta minä en tunne; jahka se selviää, otan kantaa.
Ei kai se nyt niin tyhmä voi ollakaan, että kieltäisi sen, että aiemmin on ajanut liitosta?
Lue varsin tuo, mitä oikeusoppinut sanoo Vanhasen venkoilusta.
ei koskaan tee missään vastoin lakia! Ja jos tekee, niin laki on väärä. Valehtelijoillekin on oivan mukaan eri lait kepulaisille ja kunnon kansalaisille.
Suur-Helsingin. Tulee ja tulee olla mahti ja voima. Tulee ja tulee olla poliittista, uskallusta, yhteistyökykyä ja vastuunottoa Suur-Helsingin rakentamisen puolesta. Valtakunta Suomen kehitys ei saa pysähtyä "kyläpolitikkojen" ja ns vanhoillisten suomalaisten omahyväiseen vastustamiseen. Pistäkää uusi hallitus pyörät nopeasti rullaamaan. Hyvinvointi kuuluu kaikille suomalaisille.