AGLOCO asiaa
IhqDaaDa.
5491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Agloco-viewbar on ladattavissa ja toimii myös.
Joku kai epäili ettei sitä koskaan tulisi.
Kerropa nyt sitten missä aglocon sivuilla kerrotaan se PALJONKO yhdestä tunnista maksetaan? Suora osoite sille sivulle kiitos! Eikä sitten sille tuntilaskurille.
Hieno homma, olet siis kusetuksen vaiheessa kaksi, keräilet "Agloco unitteja". Palataan asiaan taas siinä vaiheessa kun saat oikeata rahaa (ei unitteja, ei virtuaaliosakkeita).
http://www.taketheinternetback.com/index.php?refId=87405
Ja näitähän on miljoonia, netti täynnä... liekö sit yks toista parempi ja ei näillä millään koe äkkirikastumista... Mikään ei oo ilmasta! :D
Aglocosta oli juttu ranskalaisessa Le Monde -lehdessä, lue englanninkielinen "Google"-käännös alla olevasta linkistä:
http://www.google.com/translate?u=http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0,36-932850,0.html&langpair=fr|en&hl=en&ie=UTF8
kahdessa vuodessa törmäätte aglocoon myös kauppalehdessä ja taloussanomissa.
TIB eli "Take The Internet Back" ei ole mitään verrattuna aglocoon, aglocossa mainostaa normaalit yritykset, kun taas "Take The Internet Back" on lähinnä nettitienaus -linkeille pyhitetty. Samoin on myös Adbuxissa, sillä adbuxissakin tuntuu olevan vain nettitienaussivujen mainoksia. Agloco toimii siis aivan eri tasolla.
Aglocon mainosten vahvuus on nimenomaan se että ne ovat tavallisten yritysten ja verkkokauppojen. Vielä kun saamme ensikuun aikana enemmän alueellisesti kohdistettuja mainoksia niin näemme enemmän verkkokauppojen mainoksia EU-alueelta. Ei nimittäin kiinnosta ostella amerikkalaisista verkkokaupoista sillä sotkut tullin kanssa ei ole kivoja. EU -alueella sijaitsevien verkkokauppojen kanssa ei tätä tulliongelmaa ole.
Agloco kasvattaa serverikapasiteettiaan parhaillaan, uudet serverit ovat käytössä viikon sisällä. Voi vain kuvitella mikä määrä servereitä aglocolla on jo nyt, sillä 1.5 miljoonaa jäsentä saavat tarvitsevat aikamoisen serveriviidakon.
Maailmassa arvioidaan olevan noin 1,2 biljoonaa (yksi biljoona on 1000 miljoonaa)kuukausittain internetiä käyttävää ihmistä, Internetin käyttäjien määrä on kolminkertaistunut 7 vuodessa vuonna 2004 internetinkäyttäjiä oli 725 miljoonaa ja vuonna 2000 384 miljoonaa.
Lue lisää aglocosta suomeksi:
http://agloco-finland.awardspace.us/