Virkiä 100 v.

Sopassa lihaa kuin hautuumaassa?
4573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jopas oli tökerösti sanottu.

Virkiän miehiltä tuon kyllä uskoo. Sivistys on tainnut kerääntyä vyötärön ympärille.

Äänestä
  • ilmaiseksi? Pysäköintimaksu 10 euroa/henkilöauto tänään jo?

    Äänestä

  • lihasoppaa kirjoitti:

    ilmaiseksi? Pysäköintimaksu 10 euroa/henkilöauto tänään jo?

    100 VUOTIAALLE!

    Äänestä

kaupungilta synttärilahjaksi, avoin sekki Jukolan ja festivaalien kulujen peittämiseksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhla tänään kirjoitti:

Sopassa lihaa kuin hautuumaassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu