Hienoa kokoomus, että toitte tähän

maahan harmauden tilalle taas toivoa ja uskoa
tulevaisuuteen.
2202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olet oikeassa. Minä olen ollut kepun äänestäjä jo 30 vuotta ja nyt perin juurin kyllästynyt kepun kaksinaamaiseen touhuiluun. Erityisesti harmittaa lupaukset ja niiden unohtaminen, samoin lööppien ruokkiminen. Kokoomuksessa on sentään sitä selkärankaa, josta keskustassa vain puhutaan mutta toimitaan toisin. Olen yrittänyt tukshduttaa ajatuksen "kepu pettää aina", mutta kyllä lausuma on totisinta totta. Lapissakin on ollut kepu-valta vuosikymmenet ja jäljet kyllä näkyvät.
Ääni kokoomukseen!!!

Äänestä

Taas on taivas pilvessä .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varma ääni jatkossa kirjoitti:

maahan harmauden tilalle taas toivoa ja uskoa
tulevaisuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu