Noitarumpu kumajaa

matami mimmi lentää luudallansa Kyöpelivuorelle hakemaan sammakonreisiä ja tekemään taikajuomaa! Huhuuu... te pikku lierot... hähäääää... matami mimmi täällä tulla tupsahtaa viereenne nukkumaan...!;)
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ajattelin, että laskuri on saatu vihdoin kuntoon ja boostaaminen ei enää onnistu. Yleisessä tiedossa joillakin palstoilla on, että miten tämä toiminto tapahtuu. Huomasin kuitenkin, että yksittäiset käyntini erästä viestiketjua lukiessani avoin yliopisto & korkeakoulu -palstalla eivät ole päivittyneet lukijaan, vaikka joistakin lueskelukäynneistä on kulunut aikaa useampia tunteja. Ehkäpä ns. boostaaminen on vihdoinkin historiaa.

Tätä varten joudun kuitenkin tekemään testin. Toivottavasti se ei haittaa huuhaa-palstan yleistä elämänmenoa mitenkään. Olen tehnyt täällä aikaisemminkin samaan asiaan liittyviä testejä.

Joten... testaan. 10 lukijaa pitäisi tulla lisää tähän ketjuun. Huom. todellisuudessa kaikki ovat omia "lukukertojani".

Äänestä
  • Boostaaminen on siis edelleen mahdollista. Yhdessä keskustelunavauksessa laskuri on jumissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kumajaa pum pum kirjoitti:

matami mimmi lentää luudallansa Kyöpelivuorelle hakemaan sammakonreisiä ja tekemään taikajuomaa! Huhuuu... te pikku lierot... hähäääää... matami mimmi täällä tulla tupsahtaa viereenne nukkumaan...!;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu