Dinerin Club Credit

lainaa joskus saanut, itse olen Dinerin kortin haltija. Vakituisessa työsuhteessa (bruttotulot n. 3.600 euroa) - ei maksuhäiriöitä ja kaikki asiointi Päivällisklubin suuntaan on aina tapahtunut ajallaan), sinne täytyi jopa pistää viimeisin veropäätös, joka on ihan ok- ihmetyttää, kun sain kielteisen päätöksen 3000 euron lainaa hakiessani, että miksi vitussa mainostavat lainaa, jota eivät kuitenkaan kellekään myönnä....???
6976
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei sieltä mitään saa. Itsekin kokeilin, tosin tuloni eivät ole noin suuret...

Oon monesti ihmetellyt, että miksi mainostetaan suureen ääneen ja sitten ei myönnetä mitään??? Herää kysymys kelle ne myöntää???

Äänestä

Yritin 2000€ mutta ei irronnut tällä kertaa. Syytä en tiedä koska mitään ongelmia ei ole.

Äänestä

Taisi mennä käsitteet sekaisin... Club Credit kuuluu nykyään automaattisesti uusiin myönnettäviin kortteihin. Vanhoihin sen saa ilman suurempaa paperisotaa 1000-2000€. Tarkoitit varmaankin kortin ulkopuolista Cash Creditiä - luottoa joka ei ole sidoksissa korttiisi ja josta saat oman laskun kuukausittain.
Loistava kortti muuten. Itse käytän lähes kaikkeen ostamiseen ja kätevästi yksi lasku kuukaudessa suoraveloituksessa. Jenkeissä käy niinkuin MasterCard ja muualla normi Dinersinä. Pisteitä kertyy ostoista ja niillä saa mukavia palkintoja. Lisäisivät vielä sen Master-ominaisuuden kaikkiin kortteihin joka maassa.

Äänestä
  • vastauksessani Cash Creditistä, Dinerin kortti luotto-ominaisuudella on ollut jo vuosia ja aina hoitanut lyhennykset ajallaan- ei maksuhäiriöitä,
    ei perinnässä koskaan mitään, ei päättömästi velkoja, lähettämäni viimeisen verotuspäätöksen mukaan 5.200, joista puolet opintolainaa valtiontakauksella,vaikituinen työsuhde opetustehtävissä kuntayhtymällä, josta bruttona n.3000 kuussa tulot, siltikään ei lähtenyt Cash Creditiä....kuka sen muka on saanut joskus?

    Äänestä

mieltä. Samankaltainen tarina, tulot vain nelisensataa pienemmät ja lainasummakin 2 500, ei tippunut, siihen loppui kyllä jäsenyyskin.

Äänestä
  • Sama täällä...menee diners poikki.Ei edes tonnia saanut ja aina hoitanut sinne kaikki..outo pulju...sanoisin=)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko joku moista kirjoitti:

lainaa joskus saanut, itse olen Dinerin kortin haltija. Vakituisessa työsuhteessa (bruttotulot n. 3.600 euroa) - ei maksuhäiriöitä ja kaikki asiointi Päivällisklubin suuntaan on aina tapahtunut ajallaan), sinne täytyi jopa pistää viimeisin veropäätös, joka on ihan ok- ihmetyttää, kun sain kielteisen päätöksen 3000 euron lainaa hakiessani, että miksi vitussa mainostavat lainaa, jota eivät kuitenkaan kellekään myönnä....???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu