Kiitos tästäkin

http://www.iltasanomat.fi/videot/?cat=1&id=1387369&ap=1

Miten tällaiset tyypit voivat olla vapaalla? Kiitos "rangaistusten koventaminen ei vähennä rikollisuutta" Luhtasen ja ex-stallariprofessori Pekka Koskisen, joka on edistänyt rikollisuutta Suomessa jo 70-luvulta alkaen.

Espan puisto Helsingissä oli esim. viime sunnuntaina kuin joku piikkipuisto. Poliiseja ei näkynyt mailla eikä halmeilla. Kai heillä oli täysi työ kytätä nettikirjoittelijoita.
7215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yhtään Citymarketin vartijaa? Missä he olivat? En mene enää ikinä sittariin, jos siellä pääsee hengestään jo ulko-ovella.

Äänestä
  • vaaralliset hörhöt ovat vapaalla, vaan oikeuslaitoksen ja päättäjien syytä. Syyttäkää niitä joita tuleekin syyttää.

    Äänestä

  • syytä että kirjoitti:

    vaaralliset hörhöt ovat vapaalla, vaan oikeuslaitoksen ja päättäjien syytä. Syyttäkää niitä joita tuleekin syyttää.

    sittarissa vain vahtimassa kauppian makkarapaketteja? Kun mies kerran riehui jo myymälässä, olisi vartioden pitänyt ottaa hänet kiinni.

    Ydinkysymyshän on: miksi tällaisia ihmisiä kuin tämä humalassa örveltänyt puukottaja yleensä on olemassa?

    Oliko puukottajalla ennestään riollien menneisyys, vai miksi sanot, että vaaralliset hörhöt vapaalla?

    Olisi ollut ihan oikein, jos poliisit olisivat lopettaneet tämän täysin turhan ihmisen niskalaukauksella siihen kaupan oven eteen.

    Äänestä

Jenkeissä on jopa kuolemanrangaistukset käytössä ja rikollisuus on silti moninkertaista Pohjoismaihin verrattuna, on Poliisia, FBI:tä, Kansalliskaartia, palkkionmetsästäjiä ja mitä niitä nyt muita onkaan omia kasalaisia vahtimassa ja kiven sisään toimittamassa, mutta rikollisuus vaan pysyy käytännössä samana pienin vaihteluin vuodesta toiseen.

Äänestä
  • kun on paljon ihmisiä samassa paikassa on suuri toden näköisyys että osa on epäkelpoa näkeehän eduskunnastakin paljon porukkaa joilla on ongelmia huumeista muuhun rikoksiin mitä "isot" edellä pienet perässä

    Äänestä

  • "Jenkeissä on jopa kuolemanrangaistukset käytössä ja rikollisuus on silti moninkertaista Pohjoismaihin verrattuna"

    Jos Suomessa olisi rajat auki miljoonille ja miljoonille siirtolaisille kuten USAssa, Suomessa ei pelkästään olisi massiivista rikollisuutta, vaan kapina päällä.

    Äänestä

  • muutama kuukausi sitten oli netilla maailman laajuiset rikos tutkimukset, ja siella oli yllatys, nykyaan suomi ja pohjanmaat olevat edella usaa rikollisuudella. tottakai ne sivut poistettiin netista kun ihmiset loytivat sen,ja halusivat loytaa syyn miksi nain on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyysäri-demarit kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/videot/?cat=1&id=1387369&ap=1

Miten tällaiset tyypit voivat olla vapaalla? Kiitos "rangaistusten koventaminen ei vähennä rikollisuutta" Luhtasen ja ex-stallariprofessori Pekka Koskisen, joka on edistänyt rikollisuutta Suomessa jo 70-luvulta alkaen.

Espan puisto Helsingissä oli esim. viime sunnuntaina kuin joku piikkipuisto. Poliiseja ei näkynyt mailla eikä halmeilla. Kai heillä oli täysi työ kytätä nettikirjoittelijoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu