Haluaisitko Järvenpäähän...?

torimatamimimmi

Haluaisitko Järvenpäähän iltatorin kesäilloiksi? Sellaisen, jossa illan päätteeksi olisi toritanssit jonkun tunnetun esiintyjän tahdittamana? Vaikkapa vain kerran viikossa?

7

1171

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vittubää

      Mä haluun sellasen torin jossa myydään pimeetä viinaa.

      • T. Issi

        Mä haluan maidon viinakauppoihin.


    • mia....

      olisi liian hyvää todeksi! Kyllä luulen,että

      porukkaa olisi,niin kuuntelemaan kuin pistämään

      jalalla koreasti,ei jytää,vaan tavallista hyvää

      tanssillista.Jos ei rahat riitä nimiihmisten palkkoihin,niin mies ja haitari passaa hyvin!!

    • ihmettelijä123

      meinaakos et onnistuu Järvenpäässä,pitäis olla sukulainen päättäjiin ja viranomaisiin päin,et lupia heltis tommosiin juttuihin,mutta hyvä idea kummiskin ja toivottavasti joskus toteutuiskin. iloa meille kaikille!

    • voiherkkupulla

      Tästähän voisivat eri järjestöt tai yhdistykset ottaa itselleen homman. Saisivat seuralleen ns. hyvän maineen, jota niin monet metsästävät. Tori sinänsä on tänä merkettien ja tavaratlojen luvattuna aikana menettänyt merkitystänsä, niin kyllä tämä iltatorihanke voisi piristää. Kaupungin johdon ihailemaa Sibeliustahan sinne ei saada soittelemaan, vaan jospa jonkun sisin lämpenisi vaikkapa kauppalan "omalle" pojalle, Matti Eskolle. Ja onhan täällä muitakin muusikoita. Iltatorin humppatanssit voisi olla vastapainoa Puistobluesin jytälle.

    • kallista kotirauhaa

      Minä en haluaisi missään nimessä. Asun torin vieressä ja se musiikki, jota siellä soitetaan, ei todellakaan kuulosta musiikilta. Vaan talojen seinissä pauhaavalta jytinältä. Pakko poistua taas "bluusien" ajaksi.

    • bilettäjä

      Mie haluun jägee dokaa ja polttaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3169
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1632
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1545
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1543
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1511
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1350
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1274
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1252
    Aihe