http://www.city.fi/videoni/video/6416/
Jos taas ei pistä miettimään, kannattaa pysyä poissa ratin takaa ja tyytyä bussikyytiin.
Jos taas ei pistä miettimään, kannattaa pysyä poissa ratin takaa ja tyytyä bussikyytiin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näytti olevan flashi. Ja nehän eivät tietenkään ole päällä. Enkä jaksa pistää päälle nähdäkseni videon, jossa ilmeisesti herkutellaan liikenneonnettomuuksilla.
Mutta miten tuo liittyy ylinopeuteen? Ylinopeus on pienimpiä syitä onnettomuuksiin... Tai jos ihan tarkkoja ollaan, se ei ole koskaan syy liikenneonnettomuuteen. Lähimmäksi päästään sillä, että syy on väärä tilannenopeus. Ja usein onkin.
Toisaalta alkoholi, arviointivirheet ja "leikkiminen" ovat paljon vaarallisempia. Miksei tuossa ollut otsikkona vaikka: käytä vilkkua? Tai: Älä tule kolmion takaa 80 km/h ajavan rekan eteen!
Joo-o. Propagandavideo taitaa olla, enkä ole edes nähnyt sitä. Pistää vihaksi tuollainen.
Oli linkki mutta nopeudesta ei ollut mainintaa...
Mielenkiitnoista sanoisin!
Videota en nähnyt.
Mutta otsikon näin: "Älä aja ylinopeutta"
Että siinäpä tuo.
;-)
Puhuin kyllä nyt tuosta linkistä... :)
Olipas kuraa, repesin nauruun heti alussa kun auto purskautti suolet ulos miehen suusta. Aivan softcore klippi, ehkä akat saattaa pelästyä tuosta. Oikeita onnettomuuskuvia peliin niin ehkä sitten saattaa mennä oppi enemmän perille.
Hyvää ja asiallista "propagandaa".
Turha hötkyily pois liikenteestä, niin hyvä tulee.