mielipide =)

kitty

Disneyn Mulan ja Anastasia on loistoja...=)

4

509

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä

      se ei oo tisneyn leffa.

      • kitty

        kyllä on. no minkäs se sitten on???


      • Jukkis
        kitty kirjoitti:

        kyllä on. no minkäs se sitten on???

        muistaakseni WB:n, eli Disneyn kilpailijan leffa


    • Vanhakunnondisney

      Mulan on ihana, Anastasiaa en oo kattonu. Ite tykkään mm näistä: Pocahontas, ihana, (ei kakkonen - kakkonen on surkeuksien ääripäässä) Kaunotar ja hirviö, Tie El Doradoon (ei Disney leffa), melkein kaikki klassikot ja useimmat dreamworksin leffat. Ja tietty kaikki Disneyn. Tai ei kaikki. Mutta:
      Mitä mieltä olette, itse rakastin Aladdinia, leffassa oli ihanat ääninäyttelijät (repesin hengelle - joka kerta), ja se on melko koominen, joten juuri sitä mitä tahdon (Herkules on vähän samaa tyyppiä). Mutta kun etsin youtubesta kakkososan, Jafarin paluu, löysin yhden pätkän suomeksi. Järkkyä!! Animaatio oli surkea, missään ei näkynyt ihania varjostuksia ja yksityiskohtia, vaan kaikki oli kuin surkeasta aloittelijafilmistä (en tiedä johtuiko videon laadusta, mutta en tod tykännyt). En nauranut yhtään, vaikka videon idea olikin melko random, niinkuin henki yleensä. Hengen ääni oli muuttunut, onko totta??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      161
      2498
    2. 80
      1087
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      976
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      79
      654
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      96
      581
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      566
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      542
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe