sodan, koska näyttää siltä ettei mitään joukkotuhoaseita löydy. Tuntuu varmaan typerältä jenkeistä tällä hetkellä olla Irakissa ja ihmetellä siellä oloaan.
Usa hävisi..
Antibush
7281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos öljyä päästää mereen tai sytyttää runsaasti palamaan, niin onhan sekin joukkotuhoase. USA hallitsee nyt näitä kenttiä.
taitaa Irakilaisetkin pikkuhiljaa kääntyä USA-kielteisiksi kun se varasto posahti...
Mitäs USA-fanit siihen sanoo?
Bush vanhempi vaati Husseininlle kaiken sotamateriaaliavun v. 1990 ja Persianlahden sodassa 500.000 jenkkisotilaasta 400.000 sai vakavia vaurioita köyhdytetystä uraanista jota syytivät tietojen mukaan miljoona ammusta.
Sotilaiden lapsista 2/3 on Missippin alueella suoritetussa tutkimuksessa todettu kehitysvammaisiksi.
Tutkimuksesta lisää www.prodemokratia.net
Tiedot perustuvat Voima 4/03 s. 29 julkaistuun artikkeliin.
Jos kerran Voimassa tällaista kerrotaan, niin sen täytyy olla totta. Sehän on erittäin arvovaltainen, objektiivisen tiedon jakaja. Liekö yksikään sen väitteistä kyseenalainen?
Jos panet mielikuvituksesi oikein kovasti liikkeelle, voisit keksiä Saddamin hallinnon kaatamiselle muitakin syitä kuin (vielä toistaiseksi piilossa olevat;odota kuitenkin)joukkotuhoaseet.
Eivät kai liittouman joukot sentään lähde tuollaisella voimalla liikkeelle yhden, vaikkakin tärkeän syyn takia.
Sodalle on useimmiten useita, myös strategisia, syitä.
Merkillisiä ovat joittenkin aivoituksen. Vaikka millaisia faktoja esittää niin mielipiteen muuttamiseen ja erehtymisen tunnustaminen on mahdotonta.
Aivan kuin noitavainojen aikaan. Noidaksi epäilt heitettiin jokeen ellei hukkunut niin roviolle, koska oli osoitettu hänen olevan noita.
Bush vanhempi aikanaan vaati Saddamille kaiken aseavun vielä 1990. Seuraavaa ei Buskaan saanut maatalousministeriössään läpi.
Tiettävästi tutkimukset ovat luotettavia ja kerrottu mm. eräissä tv-dokumenttielokuvissa. Köyhdytetyn uraanin käyttö on todistettu useilta tahoilta, myös sairaudet.
Jenkkisotilaiden yleisin kuolinsyy on ITSEMURHA !
Irak on iso maa. Eihän niitä löydetä muutamassa päivässä.
Bushin puolella!