Pysyn poissa keskustelusta, kunnes foorumin ylläpito ja moderointi alkaa toimia.
Iltalehden keskustelufoorumi
'finnittelyyn' kyllästynyt
3512
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yksi ja sama vähä-älyinen tyyppi on häiriköinyt Iltalehden foorumilla jo ainakin vuoden. Poistaa omaan itseensä kohdistuvan kritiikin.
Uskallan epäillä samaa - finnittelijä on IL:n työntekijä!
Kun ’Finnittelijä’ taas aloittaa:
Valitukset tähän osoitteeseen:
[email protected]
Ehkä parempi valittaa suoraan päätoimittajalle:
kari.kivelä@iltalehti.fi
Viimeksi tuli jo jonkinverran valituksia, mutta ne eivät näköjään riittäneet.
Nyt laitetaan kova kovaa vasten. Kun tämä 'finnittelijä' taas herää, olemme tarkkana ja ilmoitamme jokaikisen hänen lähettämänsä viestin asiattomaksi.
Emme vastaa yhteenkään hänen viestiinsä, vaan aloitamme keskustellusta asiasta uuden aloituksen, jos asiasta on tarpeen jatkaa keskustelua.
Ja kun tämä aloitus poistetaan, joku meistä aloittaa tämän infon taas alusta!
Jos IL ei ota viestiämme tosissaan, poistumme foorumilta, emme enää osta IL-lehteä, lopetamme IL-verkkolehden lukemisen sekä ilmoitamme asiasta IL:ssä mainostaville yhteistyökumppaneille asiasta!