kauppojen lihat...............................

teeveessä mainostetaan liha on tuoretta yms.

Miten voi olla jos liha saapuu brasiliasta asti???

eikö siinnä ole jo paljon riskejä kun matka on noin pitkä..kaupantiskille..ja oletteko varma että se on minkä lihaa??rottaa saattaa olla kioskilla myytävänä jo meidän naapurissa..rotta pihvi=lihapihvi..

eräs tuttuni kertoi tonnikala purkista jonka avasi ja siinnä seassa lasinsiruja!
Jyväshyvän keksit jotkut tehdään muualla..

-onko enää mitään mikä valmistetaan suomessa??
7752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hyvä, älä syö mitään.

Äänestä

Älä osta niit halpa tuotteita ja tue brasilialaista huumekuriiria.

Äänestä
  • Osta mieluummin kallista, pimeässä, kylmässä ja kosteassa liikkumattomana kasvatettua "tuoretta" nautaa. Tuet samalla "köyhää" suomalaista maajussia.

    Äänestä

  • jsksiksk kirjoitti:

    Osta mieluummin kallista, pimeässä, kylmässä ja kosteassa liikkumattomana kasvatettua "tuoretta" nautaa. Tuet samalla "köyhää" suomalaista maajussia.

    eikä varsinkaan koemani jälkeen:-( ...tuoreus ja laatu on huijausta........rarastusta kun ruuaan hinnat noussu moninkertasesti..nälkä kuolemaa ootellen..

    Äänestä

"eräs tuttuni kertoi tonnikala purkista jonka avasi ja siinnä seassa lasinsiruja!"

Mun eräs tuttuni taas kertoi että kuu on juustoa! Ja se on kuullu kaveriltaan miehestä, joka oli käyny amerikassa ja tavannu astronautin. Ja se kuulemma tykkäsi - hui - JUUSTOSTA!

tää on totta!

Ja miten viini voi olla tuoretta jos se tulee TSIILESTÄ asti??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Ja voiko se oikeesti olla vamppyyrin verta?????????????????????????????????????????????????????????????????

loppuun vielä pisteitä saaralle..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Äänestä

kun halpaa haluat. terveisin entinen kauppias.

Äänestä

Nokuse Brassiliha on vaa huomattavasti parempaa kun suomalainen tehokasvatettu mauton kumiliha.Pakko sitä on ostaa.Vaihdan suomalaiseen kun osaavat tehdä ensin kunnollista lihaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saara sutima......... kirjoitti:

teeveessä mainostetaan liha on tuoretta yms.

Miten voi olla jos liha saapuu brasiliasta asti???

eikö siinnä ole jo paljon riskejä kun matka on noin pitkä..kaupantiskille..ja oletteko varma että se on minkä lihaa??rottaa saattaa olla kioskilla myytävänä jo meidän naapurissa..rotta pihvi=lihapihvi..

eräs tuttuni kertoi tonnikala purkista jonka avasi ja siinnä seassa lasinsiruja!
Jyväshyvän keksit jotkut tehdään muualla..

-onko enää mitään mikä valmistetaan suomessa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu