jehovan

"vievät" ja johdattelelevat ihmistä pois Jumalasta ja he uskottelevat valheita todeksi.Se,joka tätä tekee,pitäisi tappaa ja tuomita helvettiin!
2202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

>uskottelevat valheita todeksi<

Kertoisitko nyt vaikka kymmenen karkeinta valhetta ja perustelisitko myös, miksi ne ovat valheita?

>pitäisi tappaa<

Kenen valvollisuus tuo tappaminen olisi?

Eikö Jumala pysty pitämään puoliaan?

Onko Jumala kehoittanut ihmisiä tappamaan toisiaan?

>tuomita helvettiin<

Kenen tuo tuomio pitäisi tehdä?

Kenellä on valta euon tuomion tekemiseksi?

Missä se helvetti on ja mitä siellä on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


todistajat kirjoitti:

"vievät" ja johdattelelevat ihmistä pois Jumalasta ja he uskottelevat valheita todeksi.Se,joka tätä tekee,pitäisi tappaa ja tuomita helvettiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu