Puolueen teemat ja kirjoitukset tällä palstalla ei päätä huimaa...
Tätä menoa puolueen kannatus puolituu!
HALOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
Tätä menoa puolueen kannatus puolituu!
HALOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen seurannut Itsenäisyyspuolueen politiikkaa,90% porukasta on eläkeläisiä,heille se on sama asia,mitä he ajavat,eivät ainakaan eläkeläisten, eikä työttömien asiaa,rahalla saa ja hevosella pääsee,mutta ei tällä puolueella,onneksi en kuulu k.o puolueeseen,hyviä asioita on IPULLA,mutta kukaan heistä ei voi niitä toteuttaa!
siksi olen kommunisti!
800€-1000€:ron perusturvaa, voi helvattu miten vähä-älyistä poppoota.
Proletarian diktatuuri eli käytännössä kommunismi järjettömänä utopiana koki 1990-luvun alussa sen kannalta järkyttävän romahduksen, josta se ei enää tule nousemaan enää koskaan savijaloilleen.
Toisin on Itsenäisyyspuolueen laita. Monien taloustutkijoiden mielestä pohjoismaiden kokoiset itsenäiset talousalueet ovat parhaiten joustavia talouksia. - Pelkästään senkin takia Suomen itsenäisyyden palauttaminen on kansamme hyvinvoinnin kannalta ensiarvoisen tärkeätä. Jos joku muuta väittää, on hän pelkästään nykyisen suuryritystaustaisen talousopin sokea ja asioihin perehtymätön myötäilijä.
Lisäksi itsenäisyydellä on paljon syvällisempääkin merkitystä. On luonnostaan selvää, että kansakunta oman etunsakin puolesta päättää itse omista asioistaan.
"Monien taloustutkijoiden mielestä pohjoismaiden kokoiset itsenäiset talousalueet ovat parhaiten joustavia talouksia."
Keiden tutkijoiden mielestä ja millä perusteella?
Tämä on Suomi24:n ylläpitämä palsta, jolla pitäisi keskustella IPU:sta ja sitä sivuavista teemoista. Täällä voi kuitenkin käydä kuka hyvänsä ja esittää halutessaan ipulaista, nimimerkkiä myöten.
Jos hyvin käy, täällä on myös aitoja IPU:n kannattajia keskustelemassa.
Jos tämä olisi IPU-puolueen ylläpitämä palsta, "haloomiehen" kysymys IPU:n järkiinsä tulemisesta olisi erittäin paikallaan.
Itse asiassa tämä palsta näyttää olleen sivuraiteilla koko sen ajan, jonka minä olen palstaa seurannut, ja samoilla sivuraiteilla olen minäkin ollut.
Jos haluaa tietää, mitä asioita IPU käytännössä ajaa - muuta kuin itsenäisyyttä -, on mentävä puolueen kotisivuille. Täällä se asia ei selviä eikä tunnu edes kiinnostavan kirjoittajia, ei edes niitä aktiiveimpia.
En tiedä, onko IPU:lla edes olemassa sellaista keskustelupalstaa, jolla käy vain puolueen kannattajia ja jäseniä. Sehän tarkoittaisi sitä, että kaikkien siellä kirjoittavien pitäisi reksiteröityä ja vain tekstejä lukemaan voisi mennä kuka hyvänsä.
"Monien taloustutkijoiden mielestä pohjoismaiden kokoiset itsenäiset talousalueet ovat parhaiten joustavia talouksia."
Valhe
"Pelkästään senkin takia Suomen itsenäisyyden palauttaminen on kansamme hyvinvoinnin kannalta ensiarvoisen tärkeätä."
Valhe
"Jos joku muuta väittää, on hän pelkästään nykyisen suuryritystaustaisen talousopin sokea ja asioihin perehtymätön myötäilijä."
Valhe
"Lisäksi itsenäisyydellä on paljon syvällisempääkin merkitystä."
Epäilemättä, hullujenhuoneillakin on paljon syvällisempää merkitystä. Miksi helvetissä eläkeläiset haluavat pilata työikäisten elämää?
No mutta pojusein tai typykkäsein, mistäs kenkä noin puristaa.
Aina kun sylkee suustaan moisia väitteitä, olisi hyvä niitä edes osin perustella. Taidat kuulua "kauppamatkustajan" kanssa samaan kategoriaan. _Puhettaa piisaa, mutta perustelut puuttuvat.