Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

ratsastuksesta vielä..

Kun minä olen päällä mieheni erektio hiipuu. Mistä johtuu? Eilen illalla kävi näin taas, siinä sitten istuin ja koitin hyväillä miestäni jotta päästäisiin jatkamaan..tuloksetta.
67198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..Että et osaa liikkua tarpeeksi. Naisille voi tuntua hyvältä 1cm liike, mutta miehelle ei. Pillu liikenteeseen niin kyllä se siitä. Toi on vaikea asento miehelle. "Kokemusta on". On myös paljolti päivästä/mielentilasta kiinni. Ei kannata stressata.

M24

Äänestä
  • niin, musta taas mikään ei oikein ratsailla tunnu miltään, vaikka mihekkeeni on ihan normaalivarustsuta eikä minussakaan mitään vikaa pitäisi olla. Hänestä taas tuo asento on aivan liiankin kiva, miksipä laukeaminen on nopeaa. Mikään asento/suunta ei oikein auta ja se on ärsyttävää, koska tämä olisi hauska asento.

    Tosin on näitä "tuntumansaanti"vaikeuksia ollut muissakin asennoissa, mutta kyseisessä kuitenkin eniten. Pitää kai vain harjoittaa lihaksia?

    Äänestä

Olemme olleet yhdessä kohta 20 vuotta, ja vaimoni saa orkun takuuvarmasti ratsailla. Alle kaksikymppisenä hän liikkui aluksi sivuttain pienellä, joskus nopeallakin liikkeellä, ja vasta lähellä orkkuaan siirtyi pitkiin työntöihin, joihin tietysti itsekin osallistuin. Alkuvaiheen sivuttaisliike sen takia, etten itse olisi saanut ennen häntä.

Suhteellisen vilkas seksin harrastus tuotti pian tulosta, sillä nykyisin hän saa varsin nopeasti, mutta kaikkein varmimmin ratsastamalla. Nykyisin hän jättää sivuttaisliikkeen pois, ellen ohjaa häntä niihin. Yleensä hän ottaa orkkunsa sisään-ulos liikkeellä muutamassa minuutissa, minkä jälkeen on minun vuoroni jossakin muussa asennossa ja usein hänenkin, kuten viimeksi lauantai-iltana lasten nukahtamisen jälkeen.

Tämä ei ollut varsinaisesti vastaus kysymykseesi, mutta kertonee jotakin... Epäilen miehesi erektion häipymisen syyksi samaa kuin edellinen vastaaja - kokeile siis liikkumista eri tavoilla... Kerro myös tuloksista...!

Äänestä

Sinun pitää olla kiihoittunut, intohimoinen.
Kun lähdet ratsastamaan, ajattelet vain itseäsi.
Vetelet edes takaisin ja hierot itseäsi toista vasten juuri siihen tahtiin, kuin hyvältä tuntuu,
välittämättä toisen olotilasta.

Ota käsistä kiinni, purista niitä, laita ne rinnoillesi ja paina käsiä rintojasi vasten ja tee pitkiä edestakaisin liikkeitä, niiden pitää olla vaan ihan kunnollisia,raskaita...kaikella painolla... hemmetin hieno asento ns tällaisen keski "pilluisellekin":=)

Äänestä
  • Tuo tuntuu hyvältä, mutta jos penis on aivan pohjassa ja pillua hetkutetaan edestakaisin, istut pallien päällä. Se ei tunnu hyvältä ja pikkuhiljaa lerpahtaa. MUTTA mieshän voi sanoa sen, kulta voisitko olla/tehdä... yhdessähän siitä nautitaan herranjestas. NAUTTIKAA!

    Äänestä

Kokeillaan vinkkejänne. Kiitos. Mutta se nyt ei tunnu onnistuvan mitenkään. Tapaamisiin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Eve kirjoitti:

Kun minä olen päällä mieheni erektio hiipuu. Mistä johtuu? Eilen illalla kävi näin taas, siinä sitten istuin ja koitin hyväillä miestäni jotta päästäisiin jatkamaan..tuloksetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu