olla näin laajaa, jos sillä ei olisi jotain poliittista tukea, kaikkihan tietävät että raha pyörittää nykymaailmaa, joten ei se olisi ihmeellistä jos länsimaisilla hallinnoilla olisi näppinsä pelissä. Ajatelkaa nyt kuinka suuret rahat liikkuu huumebisneksessä, kukaan ei käyttäisi huumeita, jos ei tietäisi niistä yhtään mitään, mitäköhän on koulun huumevalistus?
Huumekauppa
ei voisi
6524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vastaus: mafia
toimia vapaasti?
Se korpee kun huumeita raijataan edelleen suomeen, tonneittain joka viikko. Luulisi rajojamme vahtivilla sen verran olevan koulutusta ja kalustoa, että käännyttäisivät jauhot, pulverit ja pillerit takaisin ryssiin.
Eräs selitys tälle asialle voisi olla se, huomaa, voisi olla...että pienipalkkaisia virkamiehiämme on huumebisneksessä mukana, elleivät peräti johda koko saatanallista sampoa !
MOT.
Reilu vuosi sitten haastateltiin suomalaista huumepoliisia, hän kertoi, että Suomessa tiedetään, ketkä Virosta Suomeen huumeita järjestelevät. Viron poliisi ei kuitenkaan ole pidättänyt heitä. Jossakin muussa yhteydessä samoihin aikoihin viron poliisi sanoi, että heidän pitää neuvotella huumekauppiaiden kanssa. No, jos he kerran tapaavat neuvottelumielessä, niin miksi sitten eivät pidätä heitä.
Shengenin sopimus helpottaa entisestään huumeiden liikkeitä EU:n sisällä, eikä esim. EU:n komissaarit, virkamiehet ja parlamentaarikot ole halukkaita lakkauttamaan veroparatiisialueita EU:n sisällä. Miksiköhän ei?
DEA:lla ennen korkeassa asemassa työskennellyt henkilö on kertonut, että suurimmat kiinniotetut huumekuljettajat olivat poikkeuksetta kytköksissä CIA:hin
että surkeapalkkaisten virkamiestemme korruptio on vaarallisen korkealla tasolla. Tai sitten ne todellakin junailee itse niitä myrkkyjä tänne pohjolan markkinoille.
Huumekuskille täysteräsvaippaluoti heti otsaan kun tälle puolelle rajaa tulee myrkkykasseinensa, oli se sitten virkamiehen kaveri tai ei. Sääli on sairautta näissä asioissa.