Varsin osuva lause monen ihmisen elämästä, myös minun.
Koko viime syksy meni kokonaisuudessaan opiskeluissa tiukkaan ponnisteluun ja loppu aika poikaystävälle.Tunsin etten saanut mitään mitä halusin tehdä aikaan, minne jäivät harrastukset ja ystävät? Yksinkertaisesti vähälle ajalle. Kuitenkin sain mitä halusin; opiskeluni yhden etapin kunnialla loppuun päästen henkilökohtaiseen tavoitteeseeni ja sain haluamani jatko-opiskelupaikan, sekä kokea rakkautta ja helliä hetkiä poikaystäväni kanssa eikä niitä hetkiä korvaa mikään enkä kadu käytettyä aikaa ystävien ja välillä opiskelujenkin kustannuksella tähän.
Lopputulos on hyvä, vaikka puurtaessa halusinkin aivan muuta tehdä, mutta kuitenkin tein koko ajan sitä mikä loppupeleissä oli ja on tärkeintä.
Nyt on sitten kesä ja lomastani kohta kuukausi viärähtäny lähinnä nukkuen ja loikoillen, kun ei työpaikkaa kaupungilta viimehetkellä onnistunut saamaan, kun ensin varsinaisen hakuajan kärsiin flunssan kourissa. No en kuitenkaan tuumannut koko kesälomaani lojua ja lihoa vaan ajatuksissani on paljon tehtävää ennen uuden opiskelun alkua.
Elämäni on varsintasaista eikä siinä ole mitään vikaa, mutta ennen loman loppua olen päättänyt kuitenkin panostaa sen laadun parantamiseen, ainahan sitä parannettavaa on.
Päiväkirjoihini tänne tuleekin paljon psykologista pohdintaa niin yleisellä kuin henkilökohtaisellakin tasolla. Toivon että muutkin nauttivat niistä teksteistä, ja ehkä huomaavat jotain hyvää poimittavaa niistä.
Hyvää kesää kaikille =)
"Tiedän mitä haluan, tiedän miten vähään kykenen."-Juice-
jasamin
1
792
Vastaukset
- MMS
OLISI UPEAA KOKEA TULEVIEN 20 20-40 V AIKANA PALJON
IHMISENÄ JA MUUTEN VAAN JA MENNÄ AINA AVIOLIITTOONKIN SAAKKA JA ENNEN KAIKKEA OPISKELIJANA
MM TAMPEREELLA JA TURUSSA SEKÄ RAUMALLA JA PORISSA JA RUOTSISSAKIN < MALMÖ.NORRKÖPING JA SITTEN KUKA TIES MORJASSAKIN TRONDHEIM.OSLO.STAVANGER JA SITTEN VIELÄ TANSKASSA ÄRHUS JA ODENSE.RUOTSISSA SUNDSVALL.
GÖTEBORG JA MALMÖ.JÖNKÖPING.MALMÖ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3582216IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk511715Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1551379Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.891284- 1451229
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021171Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten121122Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.851102Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701067Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan481002