Nyt täytyisi vaihtaa laskutusohjelma monipuolisenpaa. Nykyisellä, helpostilasku, saa kirjoitettua hyvin laskut ja saa raportit. Mutta nyt pitäisi saada samalla käteiskassaan helppo kirjanpito, tähän asti olen laskenut käteisen kerran kuussa ihan käsin. Pystyykö jollain ohjelmalla laskuttamaan ja pitämään käteiskassaa ?
Mikä laskutusohjelma ?
----------
5945
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siinä on ohjelma, missä on minusta nuo molemmat. Tuohan ei muutenkaan maksa mitään. Eli kannattaa kattoa. Itse käytän sitä. Tosin pelkästään laskutukseen.
Vain laskutus on ilmainen, muut osat maksullisia, mutta ei pahan hintasia. Käytän laskutusosaa itse, toimii hyvin. Pitänee kohta harkita jos ostaisi muutkin osat.
Paalu. Maksaa alle 100 e. Kätesikassasta en ole varma onko siinä.
Eikö kaikista yksinkertasinta olisi jatkaa samalla ohjelmalla. Tietääkseni Helpostilaskuun on tehty ja on mahdollista saada lisätoimitoja räätälöitynä juuri itselle sopivaksi.
Kannattaa laittaa spostia sinne ja kysellä, ei välttämättä ole edes kovin arvokasta tuo ohjelmistojen räätälöinti, kun sen tilaa suoraan valmistajalta.
Onneksi yritykselläni ei ole kassaa nii ei tarvitse tuota tehdä. ;)
HelpostiLaskulla sä pystyt kassakuitin pystys tulostaan..
Pistä tukee spostia ja kysyt miten, jos et itse osaa.