..ja kertokaa miksi kaikki palstan häiriköt ovat sovinisteja, kun täältä kuulemma pitäisi löytyä paljonkin häiriköiviä äärifeministejä.. äärifeministiset häirikköaloitukset loistavat poissaolollaan. "Äärifeminismi" taitaakin olla pelkkä kupla, kun sitä ei kukaan koskaan oikeesti löydä mistään.
Kattokaapa otsikoita
Sirpa
4226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
..katsoa myös niitä aloitusviestejä...
Täällähän kirjoitellaan nimimerkeillä,joten eri nimimerkkeihin voi suhtautua huomattavin varauksin.Ja sinäkin Sirpa voit tähän vastata vaikka Kallena kunnon provolla.
Näinhän se menee
voi olla vaikka se, ettei noille kirjoittelijoille löydy omaa miesasia palstaa jossa saisi keskusteltua miesasian "punaisen langan" suuntaisesti. Nyt kun keskustelu on järjestetty tänne naislähtöisesti, provosointi pulpahtaa esille. Sitä provosointia ei saattaisi olla ihan nykyistä määrää jos keskusteluille olisi ollut alusta lähtien oma paikkansa.
On siis olemassa syy, ja on olemassa seuraus.
Kaikki keskustelijat eivät ole kinnostuneita saamaan omaa miesasia-areenaa, tiesitkö sen?!