SAMMON RYÖSTÖ!!

Uskoa täytyy kun niin uutiset kertoo,mielivaltaista touhua demokraattisessa maassa!Ensin tuli natura ja sen kautta sai OTTAA yksityistä maata jonkun "pitkäkoipisammakon"suojelun varjolla,nyt valtio(helsinki) ryöstää kokonaisia kunnan palasia.Laillisuudesta ei tietoakaan,rahakkaat haluaa komeita tontteja kauniista Sipoosta,läheltä pääkaupunkia,pilalle menee rauhallinen asuinalue,kyllä Sipookin olisi voinut kehittää itse kuntaansa,sillähän oli siihen tiettävästi jo suunnitelma ja se olisi ollut varmasti maltillista maan ja rakentamisen käyttöä.Asun kaukana Sipoosta,mutta pistää vihaksi tuo ryöstökapitalismi.Nyt siellä tietysti hallituksessa muutetaan lakeja sen mukaan,että tällainen käy muuallakin suomessa,Sipoolainen sisu ja kansalaisliike pystyyn,eihän tämä sovi seinillekkään.Löysät pois hallituksen touhusta.Kyllä menee viimesetkin äänestyshalut kun tätä seuraa.Valitusrumba täysille ja lainoppineet asialle.

3

590

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helsinkiläiset

      ihmettelevät miksi Helsinkiä vihataan. Öykkäröiden tullaan ja jyrätään laeista piittaamatta ja helsinkivetoiset mediat vielä hymistelevät ilman kritiikin siementäkään.

      • Toutain

        Sipoolaisten järjettömän riekkumisen edessä voi vain nöyrtyä. Tää on todellakin sen arvosta.


      • soutain
        Toutain kirjoitti:

        Sipoolaisten järjettömän riekkumisen edessä voi vain nöyrtyä. Tää on todellakin sen arvosta.

        Sipoossa sana ja kynä hallussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      910
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      788
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      496
      766
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      682
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      553
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      171
      522
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe