Onko nykyinen Venäjän valtaväestö "sivistyksen" ydinalueille itseasiassa skandinaavista alkuperää?
Viikingit ainakin perustivat keskuksensa Mother Russian (Rusit) ydinmaille mereltä katsoen.
Siten Tsaarin eurooppalaisuus oli ja esim. venäjän suhde EU:hun on vankalla pohjalla?
Venäläisethän eivät kaikki ole ns. itäisten heimojen sukua?
Rusit ja Varjagit?
Vaka Kieku
3
387
Vastaukset
- skandinaviasta!
Skandinavia on indoeurooppalaisen kulttuurin kehto.
Skandinaviasta levisi kieli-kulttuuri muualle Eurooppaan.
Niin myös koko venäläinen kulttuuri on itseasiassa skandinavialaista alkuperää.
Kaikki Venäjän tsaarit ovat olleet viikinkejä.
Ilman skandinaaveja eläisi Eurooppa täydellisessä pimeydessä.
Ei olisi ollut Stalinia ja Hitleriäkään.- Paikkaansa
Indoeurooppalaisen kulttuurin kehto on jossakin kaspianmeren rannoilla. Skandinaaveilla ei ollut mitään osaa eurooppalaisen sivilisaation luomisessa.
- Itäiset heimot?
Tarkoitatko suomensukuisia kansoja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753577
- 622684
- 812607
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582408Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2482082- 431902
- 441759
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151471EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408