joopa joo

kahden pienen kanssa kirkonkylälle...ennen asuttiin klaukkalassa...palvelut oli lähellä, mutta kun tarvitsi lapsille aikaa terveyskeskukseen niin aina joutui kirkonkylälle...no nytpä tulevaisuudessa asutaan sit siinä melkein vieressä, eipä tarvii kuskata lapsia...millainen paikka muuten sorvankaari on?
111574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

vaikka asuu terveyskeskuksen naapurissa niin ei sinne silti saa aikoja, on tullut huomattua!

Sorvankaari on ihan hyvää aluetta, todella paljon lapsiperheitä joten lapsesi saa varmasti paljon uusia kavereita. Talot on melko uusia joten sekin on hyvä juttu. Kaiken kaikkiaan ihan mukava alue (kaveri asuu siellä).

Äänestä
  • Kyllä terveyskeskukseen aikoja saa! Turhaa puhetta, ettei täällä palvelut pelaisi.

    Äänestä

  • Kyllä Nurmijärven terveyskeskukseen aina on tarvittaessa ajan saanut.
    Toki parantamisen varaakin on, mutta jos ei täällä jonkun mielestä palvelu pelaa, kannattaa muuttaa Helsinkiin tai Vantaalle!
    Ettei sitten vain tule ikävä takaisin Nurmijärvelle...

    Äänestä

asuu myös sorvankaaressa (itse olen muuttanut pois kolmisen vuotta sitten).. terveyskeskukseen he ovat saanet aina suht nopeasti ajan.. ja kavereita löytyy paljon..

Äänestä

On teillä kipeet kakarat jos asuinpaikan joutuu valitsemaan terv.keskuksen sijainnin mukaan.

Äänestä

Eli sopu ja suvaitsevaisuus ne sijaa antaa... :)

Äänestä
  • >>Sorvankaaressa on ryhmäkoti
    >>Erityishoito 9.7.2007 klo 10.10

    >>Eli sopu ja suvaitsevaisuus ne sijaa >>antaa... :)


    se on Laidunalueella, sori vaan!

    Äänestä

  • asukki... kirjoitti:

    >>Sorvankaaressa on ryhmäkoti
    >>Erityishoito 9.7.2007 klo 10.10

    >>Eli sopu ja suvaitsevaisuus ne sijaa >>antaa... :)


    se on Laidunalueella, sori vaan!

    Missäs se Sorvankaari sitten sijaitsee?

    Äänestä

käy joka viikonloppu. Humalaisia teinejä ja narkkareita lapsia joiden vanhemmilla ei ole niille aikaa. Hirvee meteli siis...

Äänestä
  • Niin minäkin sain pojalleni asunnon nuorisosäätiön asunnosta. Poika tosi kinuaa rahaa, mutta en anna. Se sano, että tarvii rahaa kamaa varten kun naapuri tarjoo. En anna. Onneksi muutti pois täältä "Beavery Hillistä"

    Äänestä

  • Rikas mies kirjoitti:

    Niin minäkin sain pojalleni asunnon nuorisosäätiön asunnosta. Poika tosi kinuaa rahaa, mutta en anna. Se sano, että tarvii rahaa kamaa varten kun naapuri tarjoo. En anna. Onneksi muutti pois täältä "Beavery Hillistä"

    Höh ittelles!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muutan kirjoitti:

kahden pienen kanssa kirkonkylälle...ennen asuttiin klaukkalassa...palvelut oli lähellä, mutta kun tarvitsi lapsille aikaa terveyskeskukseen niin aina joutui kirkonkylälle...no nytpä tulevaisuudessa asutaan sit siinä melkein vieressä, eipä tarvii kuskata lapsia...millainen paikka muuten sorvankaari on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu