On kaunis kesäpäivä,nautitaan tästä,aatelkaan että meillä on neljä vuodenaikaa,jossa jokaisessa on hyvät puolenssa.Kiitetään Jumallaa että meillä on rauha ja kaunis suvi.T.Aki.
Huomenta!
20
795
Vastaukset
- uutiset.
Ihmisiä on viime yönäkin tässä rauhallisessa maassa tapettu, murjottu, viillelty, ryöstetty ja huijattu. Ylistäkää jumalaa.
Nyt on muuten on jo ihan liian kuuma. Voisitko pyytää sitä jumalaasi kääntämään termostaattia vähän pienemmälle?
Tai olisiko parempi tutustua mantsankirjaan ja katsoa, mikä nämä vuodenajat aiheuttaa - ei tarvitsisi käyttää mielikuvitusta niin paljon näkyjen näkemiseen.- tapahtumiin....
on syy jumalattomuudessa, ei Jumalassa!
- yksi vain
tapahtumiin.... kirjoitti:
on syy jumalattomuudessa, ei Jumalassa!
Koska kaikkivoipa rakastava Jumala (jollaisena kristityt Jumalaansa pitävät, vaikka Raamattu kovasti muunlaisen kuvan hänestä luokin) ei sallisi noita kurjuuksia, ainoa vaihtoehto tosiaankin on tuo mainitsemasi jumalattomuus - Jumalaa ei siis ole.
- Huhhahhei
tapahtumiin.... kirjoitti:
on syy jumalattomuudessa, ei Jumalassa!
raamatussasi on kohta, jossa jumalasi sanoo, ettei hiuskaan katkea päästä hänen sallimatta. Kiemurtele nyt tuosta ulos.
- mitään vikaa, vai?
tapahtumiin.... kirjoitti:
on syy jumalattomuudessa, ei Jumalassa!
No ei tietenkään, jos unohdetaan vaikka:
- ristiretket
- noitavainot
- ainainen tuputus
- homoviha
- uhkailu
- selittely
- jne,..
- Tattis.
Kiitos Jumala, että pidät huolta erityisesti suomalaisista - ikävä sitä poliisia, jonka päälle ajettiin, mutta sinulla Jumala on varmaan sille miehelle jokin tärkeä tehtävä.
Eikä sillä ole niin väliksi vaikka sinä, rakas Jumala, annat miljoonien kärsiä ja kuolla aliravitsemukseen.
Kiitos Jumala, kun annoit näin kauniin päivän ja rauhan meille melkein kaikille suomalaisille, kiitos ja siunausta. - Kirvesmiäs
Tuleppas "jumala" vähän kahtelemaan mitä mulla on tuolla saunan takana:)
- _Rausku
Hienoa, on tosiaan lämpötilallisesti ja auringon säteilyn suhteen hieno päivä.
Kiitos siitä elämälle ja olosuhteille. Nauttikaamme. Sama kiitollisuuden tunne on kaikilla, kohdistivatpa he sitä johonkin maailman miljoonista jumalkäsityksistä tai eivät.- kiittämistä!
V***ttaa, kun meteorologeja myöten porukka yleistää, että onpa kaikilla nyt niin ihanaa - ei todellakaan ole! Jos menen tuonne ulos, poltan yliherkän ihoni varjossakin, saan pahoja allergiaoireita naapurin vastaleikatusta ruohosta ja läkähdyn muutenkin tuohon helvetilliseen kuumuuteen.
Uskovaiset ovat niitä veemäisimpiä kiittelijöitä, kun eivät millään ymmärrä pyytää jokaisen ihmisen henkilökohtaiseen tilaan juuri tälle yksilölle sopivaa mikroilmastoa, eikä se kaikkitietävä jumala tietysti itse osaa semmoista ratkaisua ajatella, saati mitään tasapuolista kohtelua maailman jokaiselle ihmiselle. - _Rausku
kiittämistä! kirjoitti:
V***ttaa, kun meteorologeja myöten porukka yleistää, että onpa kaikilla nyt niin ihanaa - ei todellakaan ole! Jos menen tuonne ulos, poltan yliherkän ihoni varjossakin, saan pahoja allergiaoireita naapurin vastaleikatusta ruohosta ja läkähdyn muutenkin tuohon helvetilliseen kuumuuteen.
Uskovaiset ovat niitä veemäisimpiä kiittelijöitä, kun eivät millään ymmärrä pyytää jokaisen ihmisen henkilökohtaiseen tilaan juuri tälle yksilölle sopivaa mikroilmastoa, eikä se kaikkitietävä jumala tietysti itse osaa semmoista ratkaisua ajatella, saati mitään tasapuolista kohtelua maailman jokaiselle ihmiselle.Jep, pitäisi muistaa, että ei ole täysin universaalia "hyvää" ja täydellistä ilmaa. Vain erilaisia olosuhteita, jotka sopivat eri yksilöille enemmän tai vähemmän hyvin.
Hienoja pilvisiä päiviä siis sinulle.
- Nasse.
etten ole uskovainen, tuli mieleen tuosta aivopierustasi
- ???
kas pska. hellettä pukkaa.
lähenpä tästä laiturilta loikkimaan..
jeesus siunaa kaikki veneestä pudonneet.
eiks je?
love
ateisti matti - Jumalalle!
että Nas.sestakin tulee uskova ja Jeesusta kiittävä, syntinsä anteeksi saanut neitokainen (kuvasta päätellen)
- Nasse.
Jumalalle! kirjoitti:
että Nas.sestakin tulee uskova ja Jeesusta kiittävä, syntinsä anteeksi saanut neitokainen (kuvasta päätellen)
synti on vain ja ainoastaan hihhulin ongelma.
- Rastasafari
Joka maailman kolkassako on rauha? Ei koskaan.
- Hans Haukka
Kiitetäänkö jumalaasi vielä kasvihuoneilmiöstä ja sodistakin?
- boooring
kolme muuta vuodenaikaa kun niillä raukoilla on aina kesä. Aamen
- outo kizza
Kiitti perunarutosta,hirvikärpäsistä,siruetanoista kiitti jumala(uta) ihan vitusti.
Pidä ilmastonlämpeneminen pikkusieluinen paska.
Helvetin jumala(uta). - ertert
Kuinka paha aivovamma pitää olla, että tulee ateismipalstalle kiittelemään Jumalaa?
Ei siihen ainakaan mitään järjellistä perustetta ole.- aina vaan
No ihan vaan se normaali aivovamma eli uskonto.
Ja eihän siihen mitään järjellistä perustetta ole. Mutta koskas uskiksilla olisi ollut jotain järjellisiä perusteita tekemisilleen?
Uskontohan nimenomaan tarkoittaa kyvyttömyyttä ajatella kriittisesti ja loogisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1673579Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi332774Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.12716Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem572672Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k172519Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️252489Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien872006Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill91958Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1721958Pesäpallo rulettaa
Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy31693