pelasta pala sademetsää hiirenklikkauksella

käy os. http://www.therainforestsite.com/
ja klikkaa sitä "save our rainforests" -logoa. näin pelastat palan sademetsää! toi web-sivu on hankkinut sponsoreita, ja ne ostaa aina yhestä napinpainalluksesta pari neliömetriä metsää, ja pitää huolta ettei sitä tuhota.
7386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

käykää kaikki tuolla!

Äänestä

joo-o..mäkii oon kuullu tosta jutusta monta kertaa mutta en kuitenkaa oo vielä käyny klikkailemassa..kun mä en oikein tiiä olisko tollasiin juttuihin luottamista..:/..
kuka sen todistaa.. *miettii*

Äänestä

Klikattu on. Toivottavasti suojelevat eivätkä vain osta talousmetsäkseen. En tosin tunne sivujen taustavaikuttajia, joten mitäs tässä kritisoimaan...!

Mistähän saisi ne vaaleanpunaiset aurinkolasit :)?

Äänestä

mistäs tiedät ettei sua vaan kuseteta missäs ne metsät on ja omistus-oikeus todistukset

Äänestä

Olen jo pelastanut satoja hehtaareja hakkuukypsää suomalaista metsää hakkuuttamalla ne ennen lahoamista pois. Ponsse HS16 on siihen hyvä väline. Puu kasvaa ,raha kiertää ja metsänomistajalla ja teollisuudella hyvä mieli.

Äänestä

En pysty klikkaamaan hiirtä, koska katson hiiren olevan myös tärkeä osa biodiversiteettiä. Toisen tärkeän eliön klikkaaminen toisen kustannuksella on vakaumukseni vastaista.

Äänestä

Care2 Environmental Network http://www.care2.com/ toimii yhteistyössä mm. Maailman Luonnonsäätiön, Greenpeacen, Defenders of Wildlifen ja Amnesty Internationalin kanssa. Klikkaamalla voit sademetsien lisäksi auttaa mm. valtameriä, isoja kissoja, apinoita ja lemmikkejä. Klikkauksen tuotot menevät suoraan järjestölle, joka auttaa ko. kohdetta, esim. sademetsissä Nature Conservancyn Adopt-An-Acre - ohjelmalle. Lisää tietoa löydät http://www.care2.com/help/

Luonnon- ja eläinsuojelua tuetaan paljon yritysmaailmassa ulkomailla, Suomessahan tämän kaltainen toiminta on ikävä kyllä vielä lapsenkengissä ja kyseiset sponsorointi- ja mainosrahat menevät yleensä aivan toisiin kohteisiin kuten esim. urheiluun.
Turvallisin mielin vain klikkailemaan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


the earth is my mother kirjoitti:

käy os. http://www.therainforestsite.com/
ja klikkaa sitä "save our rainforests" -logoa. näin pelastat palan sademetsää! toi web-sivu on hankkinut sponsoreita, ja ne ostaa aina yhestä napinpainalluksesta pari neliömetriä metsää, ja pitää huolta ettei sitä tuhota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu