Mitä ostais diplomi-insinöörille valmistujaislahjaksi? Kyseessä on oma mies joten mitähän sitä ostais? Jotain aiheeseen liittyvää?
DI:lle valmistujaislahja?
8
6063
Vastaukset
- koristenauhaa..
Riisuudu alastomaksi ja kiedo nauhaa somasti ympärillesi. Käherrä rintojesi kohdalle sopivat ruusukkeet koristesolmuiksi ja tarjoa itsesi vaaleanpunaisen roseviinin kera..
Onnea!- Mitämäostan?
Hyvä idea sinällään. Ehkä tuo koristenauha on vähän liikaa, mutta kun isäntä on ollut viikon työreissulla ja kotiutuu perjantaina (valmistumispaperit oli tulleet postissa tällä välin) niin ehkä voisin keksiä jotain romanttista? Jos sisustaisin makkarin oikein houkuttelevaksi, punaista ja eroottista, kynttilöitä, viiniä, suklaata... :) Siitä se varmaan tykkäis. Hyvä idea, toivottaa ukkeli ainakin tervetulleeksi kotiin!
Lisää ideoita kehiin vaan, ehkä näistä saa vielä hyvän lahjan aikaiseksi. Ehkä mä jakoavaimen sijasta annan sille jakorasian. :D - Pämbi
Mitämäostan? kirjoitti:
Hyvä idea sinällään. Ehkä tuo koristenauha on vähän liikaa, mutta kun isäntä on ollut viikon työreissulla ja kotiutuu perjantaina (valmistumispaperit oli tulleet postissa tällä välin) niin ehkä voisin keksiä jotain romanttista? Jos sisustaisin makkarin oikein houkuttelevaksi, punaista ja eroottista, kynttilöitä, viiniä, suklaata... :) Siitä se varmaan tykkäis. Hyvä idea, toivottaa ukkeli ainakin tervetulleeksi kotiin!
Lisää ideoita kehiin vaan, ehkä näistä saa vielä hyvän lahjan aikaiseksi. Ehkä mä jakoavaimen sijasta annan sille jakorasian. :Dkannata antaa se on enemmän naisten juttu.
- Mitämäostan?
Pämbi kirjoitti:
kannata antaa se on enemmän naisten juttu.
Meillä kyllä isäntä syö suklaata niinku hullu puuroa. :)
- sellaista, mistä
arvelet miehesi tykkäävän, mutta jota hän ei olisi osannut odottaa...
Tai kysy hänen äidiltään; hän voisi antaa arvokkaita vinkkejä, mistä poika kenties tykkäisi...- Mitämäostan?
Juuri jotain sellaista haluaisin antaa, mitä hän ei osaa odottaa ja mistä ilahtuisi kovasti. Mutta kun hänellä on jo ihan kaikkea maan ja taivaan välillä ja mulla on niin huono mielikuvitus etten keksi mitään.. No, täytyy miettiä, pari päivää aikaa. :)
- Anonyymi
musta sormus --> https://rockers.fi/
- punk rock - - Anonyymi
Ei se oo kun rasvariamispelle, kun tykkää kolleekoistaan. Tarjoo kakosta, se on herkkuu sille.
T: Auto teknikko
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401440Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981365Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2971280- 1091115
- 191061
- 651048
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161029- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841