miehet tuntuu nykyaikana haluavan vain kaikkea sitä mitä pornovideoissa esitetään. itse asiassa ne luulee, että kaikki akat on samanlaisia luonteeltaan kuin niissä pornovideoissa. sitten kun nainen ei teekkään mitä niissä eukot tekee niin johan on maailmanloppu. mutta toisaalta voihan naisetkin luulla että on osattava ne kaikki mahdolliset temput ja nieltävä mällit vaikkei huvittaiskaan. persehommista nyt puhumattakaan. kyllä se vaan nyt on niin naiset, että jos haluatte miehenne pitää niin ehdottomasti on tehtävä noita mitä edellä juuri mainitsin.
Miehet oppii videoista
Giima
92361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Rakkaan nautinnon eteen tekee mitä vain. Minä ainakin miehenä toimin niin.Ja vastapainoksi kyllä saankin sitten mitä haluan.Homman on toimittava tietysti toisinpäinkin. Tyhmä juntti täytyy jätkän olla jos suoraan pornofilmeistä homman siirtää omaan makuuhuoneeseen. Vaimon, tyttöystävän vähintään oltava ainakin huora! Sen verran suoraa toimintaa niissä on..
Naista kun kohtelee niinkuin Hän olisi Jumalasta seuraava...Hän pitää itse Sinua kohta Jumalana!
Niin helppoa se on...!
On paljon miehiä jotka eivät halua seksistä mitään erikoisuuksia, niinkuin Sinäkin.Etsi sellainen mies...niitäkin varmasti on! Tälläiseltä kun alat ensi treffeillä anella peppupanoja, tai että otat ravintolan pöydän alla suihin...äijä juoksee karkuun.
Miksi muuten kannattaa pitääkään miestä joka haluaa jotain muuta kuin Sinut?
HAUSKAA VAPPUA!
Ehkä niissä pornofilmeissä on jotain semmoista mitä olisi joskus kiva kokeilla... Ja vaikkei pornofilmejä katsokkaan niin silti kokeilee muitakin asentoja kuin yhtä... Ja voi harmi, se on ollut jossain pornofilmissä. Ei sitä voi sitten tehdäkkään... No joo... Mitäs sitten... Hei, olen mies, en ole sika... En voi nyt juuri harrasta seksiä kanssasi koska ne kaikki asennot joita seksissä on ( noin suurinpiirtein ) on ollut jossain pornofilmissä...
Hei rakas... Mitäs jos kokeiltaisiin tänään sitä asentoa mikä oli siinä eilisessä pornoelokuvassa ?
MITÄÄ ??? EI VOIDA VAI !!! prkl, nyt kaatu maailma... Mä lähden baariin ??? Onko se todella tämmöistä ? Missä ?
Ai rakas, tottakai sun tarvii osata kaikki mitä siinä eilisessä pornofilmissä oli... Senkin lutka, nyt opettelemaan...
??? Nyt en kyllä tajua enään itsekkään ???
juu
Ehkä sulla on hieman liian suppea näkökulma tähän asiaan, koska kukaan ei ole samalainen kuin toinen, joten on aivan turhaa lähteä yleistää. Ja vielä kun on noin objektiivinen näkökulma ja huono asenne.
Mutta kyllä se on huolestuttavaa kun ajattelee kun jotkut miehet todella luulevat että mitä näytetään pornovideoissa on sitä mitä pitäisi tehdä. Kyllä se kokemus kannattaa hankkia ennemmin omalta naiselta kuin kopioida leffoista. Emmähän me ota todesta mitä saippuasarjoissa tapahtuu, ja he ovat yhtälailla näyttelijöitä kuin pornotähdet. Miksi siis katsoa pornoleffoja ja luulla että ne asiat ovat todellista?
Täyttä p..kaa, kukaan mies ei vaadi tuollaista(vaikka ei ne jutut ketään haittaakkaan), hyvät siskot ryhdistäytykää ja pistäkää miehet kuriin. Yksi juttu vielä, sinä yleistät todella pahasti, jos oma äijäsi on peppu seksi miehiä, niin se ei tee kaikista miehistä sitä. Kiitos ja hyvää yötä
Mitäs pahaa siinä on,jos haluaa kokeilla jotain juttuja,mitä on niissä filmeissä nähnyt?
Tietenkään ketään ei saa pakottaa mihinkään,mutta mistä olet keksinyt,että vain miehet haluavat kokeilla uusia juttuja sängyssä?
Kuule ihan oikeasti useimmat naiset harrastavat suuseksiä ihan mielellään ja myös useimmat anaalisekisä kokeilleet pitävät siitä.En ole vielä koskaan harrastanut seksiä sellaisen naisen kanssa,joka ei olisi ihan oma-aloitteisesti ottanut suihin heti aktin alkajaisiksi.Toki sellaisiakin varmasti on jotka ei siitä pidä,mutta ei ne ainakaan enemmistönä voi olla.Samaten en ole koskaan harrastanut anaaliseksiä naisen kanssa niin,etteikö tämä olisi nauttinut siitä.Kaikki eivät toki suostu edes kokeilemaan,mutta kun olen nyt tuohon peppuseksin makuun päässyt,niin kyllä pitempiaikaista suhdetta ajatellen se on aika välttämättömyys.Se meinaan kertoo kyllä naisen luonteesta muutenkin,suostuuko kokeilemaan vai ei.Jos suostuu kokeilemaan,mutta ei silti siitä pidä,niin se on sitten eri asia.Ehkä se ei sitten vain yksinkertaisesti sovi kaikille.
"itse asiassa ne luulee, että kaikki akat on samanlaisia luonteeltaan kuin niissä pornovideoissa"
Hehee...ketä luulet niiden pornovideoiden naisten luonteen kiinnostavan?Siinä katsotaan sitä aktia ja niiden naisten kroppaa.Luonteella ei ole tosiaan yhtään mitään merkitystä.Se on aivan sama,mikä veruke niissä filmeissä milloinkin siihen aktiin pääsemiseen on keksitty.Olipa se nainen sitten seksihullu nymfomaani,neitsyt nunna tai vanhapiika kirjastonhoitaja,sen kohdan yli mennään jokatapauksessa pikakelauksella.Pääasia,että päästään asiaan.
"kyllä se vaan nyt on niin naiset, että jos haluatte miehenne pitää niin ehdottomasti on tehtävä noita mitä edellä juuri mainitsin."
Niin siis jos et itse noista asioista pidä ja mies niitä ehdottomasti edellyttää,niin miksi haluaisit sellaisen miehen pitää?Miksi haluaisit elää suhteessa,jossa kumpikaan ei ole tyytyväisiä?Etsi sellainen mies,joka ei noita asioita halua ja anna sen nykyisen miehesi etsiä nainen,joka suhtautuu seksiasioihin hänen tavallaan.
Kyllä tuossa nyt on ihan jostain muusta kyse,kuin pornovideoista.
Tuo samainen "Giima" vaatii tuolla uskottomuus-palstalla kuolemantuomiota pettäjille. Taitaa siis tosiaankin olla kyse jostain muusta kuin pornovideoista.
Jos itse tykkää vain "lauantai-iltana saunan jälkeen peiton alla uutisten ja urheiluruudun välissä", niin ei kai ole ihme, että puoliso lähtee hakemaan nautintoa muualta ;)
Toivottavasti sä oot vaan suutuksis jollekkin tietylle miehelle ja sen takia oot täällä mustamaalaamassa miehiä. Mutta jos sä todella oot sellainen "hyi yäk ei suihin, se on likasta hommaa" ja "en varmasti kokeile tota! ollaan vaan lähetyssaarnaajassa", niin ei ihme että oot polttanu pärees ku kaikki miehet on 'jostain kumman syystä sut jättänyt'.
Pienenä ohjeena naisille, että kannattaa välillä kokeilla vähän erikoisempaakin. Ei seksiin kovin moni ole varmasti kuollut. Ja tiedän paljon tapauksia, jotka ovat ruinanneet naiseltaan peppuseksiä ja sen jälkeen eivät edes halua kokeilla sitä koskaan uudelleen...
Hauskoja kokeiluja. :)
en todellakaan ole mikään sellainen, että hyi kyrpä yms.