Herää kysymys mistä on

Ovatko helluntailaiset sionisteja?
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sionistit ovat sionismi-aatteen kannattajia.
Sionismista ja sionisteista on vaikka kuinka paljon tietoa.
Luettuasi kaikki allaolevan linkin aiheet, huomaat, etteivät suomalaiset helluntailaiset ole sionisteja, vaikka suurin osa luultavasti kannattaa itsenäistä Israelin valtiota.

Monet juutalaissionistit kannattavat myös itsenäistä palestiinalaisvaltiota, mutta islamistit eivät hyväksy Israelia.

http://www.google.fi/search?hl=fi&q=sionismi&btnG=Hae&meta=lr=lang_fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys? kirjoitti:

Ovatko helluntailaiset sionisteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu