Apua Excel-ohjelmoinnissa (jos-funktio)

moi! voisko joku kiva ihminen auttaa mua rakentamaan yhen jos-funktion. funktion pitäis valita tietystä tuloksesta (jakolaskun tuloksesta) onko tulos: erinomainen, hyvä, tyydyttävä vai huono. toivottavasti joku ymmärsi mitä ajan takaa =)
2229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toi on niin helppo, että opettele itse tekemään se.

Äänestä
  • no mä olen kokeillutki, mut kun siinä on niin paljon noita vaihtoehtoja että menen aina ihan sekasin. en oo muutenkaan mikään nero tietokoneiden kanssa, koulua varten ton tekisin =(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


marika kirjoitti:

moi! voisko joku kiva ihminen auttaa mua rakentamaan yhen jos-funktion. funktion pitäis valita tietystä tuloksesta (jakolaskun tuloksesta) onko tulos: erinomainen, hyvä, tyydyttävä vai huono. toivottavasti joku ymmärsi mitä ajan takaa =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu