Kuuntelin nyt ensimmäistä kertaa annan end of love biisiin.Ei oikeen aukea vaikka olen kuunnellut jo 4kertaa!väkisin tehty kappale!odotin paljon enemmän!täytyy toivoa,että muut levyn biisit olisivat parempia!
ANN abre
huuhkaja 433
5606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyseisen biisin. Minua rupes nukuttamaan ihan hirveesti. Ei oikein kolahtanut.
Voi kuulla ? Kyllähän kaikkea pitää kerran kokeilla...paitsi siskoa ja kansantanhuja...
On toi biisi kyllä saanut aika paljon kritiikkiä osakseen eri tahoilla. Jopa Iltalehti kirjoitti hieman negatiiviseen sävyyn. Muistaako kukaan, mitä lehdet kirjoitti Arin sinkkulohkaisusta Hear My Call biisistä? Sen muistan, että se sai mm Radio Rockin rautaa ja ruoskaa äänestyksessä rautaa 60 %, joka oli tosi positiivinen.
Vaikka toivoisin kirjoittavani biisistä positiivista kommenttia, koska Anna on aivan ihana tyttö, niin valitettavasti en sitä voi tehdä. Mua ei toi biisi säväytä mitenkään vaikka kuinka monta kertaa kuuntelen.
Lasten suusta totuus? 7 vuotias tyttö, joka oli Idolsin aikana mieletön Anna -fani, on paidat ja kaikkia, kuunteli pari kertaa kanssa tuon laulun ja rupesi melkein itkemään, kun joutu sanomaan, että miksi Anna laulaa noi typerän laulun? Eikä ole sen koommin suostunut Anna paitaansa päälle laittamaan...
Kieltämättä Annan sinkku ei ehkä kaikien korville sovi, mutta levy kannattaa ostaa. Levyllä on paljon hyviä biisejä ja varmasti sun tyttäreskin pitää muutamista. Itse kyllä pidin sinkusta, sitä on mukava kuunnella esimerkiksi illalla mökillä järven rannalla. Se on jotenkin rauhoittava :) Mutta ei Annaa ainakaan voi plagioinnista tai jonkun muun artistin matkimisesta syyttää.
Eipä tosiaan voi Annaa, tai siis biisin tekijöitä, plagioinnista syyttää, sen verran erilainen ainakin tää sinkku on. Uskon, että biisi jakaa mielipiteet jyrkästi kahteen, toisaalta ne jotka tykkää niin tosiaan tykkää ja päinvastoin. Se ei ole ollenkaan huonojuttu.
Mutta, mutta... En nyt lähde edes vielä miettimään tuon levyn ostoa, en osta sikaa säkissä ja aivan liian aikaista sellaista muutenkaan miettiä. Tuosta mainitsemastani 7 v tytöstä on veljensä toimesta tullut hevityttö ja Ari Lovex soi... On muuten hauskaa kuunneltavaa, kun 7 v vetää Hear My Call biisiä... tuo englanti ei ihan vielä ole hallussa, mutta onneksi tunnetta löytyy ja tukkaheiluu:)
Toivon Annan levylle menestystä! toivottavasti tämä sinkkubiisi oli lohkaistu sen vuoksi, että saadaan ainakin keskustelua ja siten huomiota tulevaan levyyn!